De beslagstukjes met de ruitvormige uiteinden definieerde hij als een soort druk knoopje waarmee je losse riempjes aan elkaar kon verbinden: met twee klinkjes werd een beslagstukje aan een riempje bevestigd, het uiteinde met het derde gaat je werd over een knopje op een volgend riempje gedrukt. De stijl van deze objecten is volgens Roxburgh te plaatsen in de late negende/ vroege tiende eeuw en komt ook in het Angelsaksische gebied veel voor, alleen zijn de artefacten daar veel groter van formaat. De conclusie is dan ook, dat de objecten niet voor paardengerei geschikt zijn, maar eerder bij de menselijke outfit horen. Op basis van het veel voorkomen van objecten met deze typologie, veronder stelt hij dat Walichrum het meest waarschijnlijk in de vroege elfde eeuw verlaten is. Toen nam het zand de nederzetting over. Gesprek met directeur Stichting Erfgoed Zeeland Op 20 februari vond het jaarlijkse gesprek van Karel Meertens en Aagje Feldbrugge met directeur van Erfgoed Zeeland, Wim Scholten plaats. Ze concludeerden over en weer dat de werkzaamheden in het gebouw op zich prettig verliepen. Belang rijkste bespreekpunt was de zorg voor het onderhoud van onze collectie. Scholten stelde dat Provincie Zeeland tegenwoordig voor onderhoud en conservatie vrij wel geen budget beschikbaar stelt. Het nieuwe provinciale beleid is, dat alles goed geconserveerd binnengebracht dient te worden. Dit is niet realistisch wat onze collectie betreft, omdat deze al in de jaren tachtig - voor het grootste gedeelte niet-geconserveerd - door J.A. Trimpe Burger meegenomen is van het depot in het Zeeuws Museum naar het nieuwe Provinciaal Archeologisch Depot. Boven dien hebben metalen voorwerpen voortdurend zorg nodig en dienen ze om de paar jaar weer bekeken te worden. Wim Scholten deelde mee er voorlopig geen oplos sing voor te hebben. Karel Meertens en de conservator zullen deze zaak ook aan de nieuw aan te stellen provinciale medewerker voorleggen zodra die in dienst is. True Replica's Ontwerper-onderzoeker Maaike Rozenburg kwam in april ideeën opdoen en ar tefacten selecteren voor het project True Replica's voor UCR-studenten in het kader van het jubileumjaar van het KZGW. Ze zocht objecten die iets hadden met 'waarde, zoals de vermindering of vermeerdering van waarde. Een aantal van de archeologische artefacten fascineerde haar dermate, dat ze die aan de studenten aanbood als uitgangspunt voor een werkstuk. Sommige daarvan werden onder worpen aan een 3D-scan, teneinde daar een 3D-print van te kunnen maken. 24 2019

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 25