In september kwamen de studenten naar Erfgoed Zeeland om hun uitgekozen ob ject nader te bestuderen en er een scan van te maken. De presentatie van het pro ject vond begin december plaats in het UCR-gebouw aan de Lange Noordstraat in Middelburg. Wat het archeologisch materiaal betreft vielen het onderzoek naar de benen kammen, de onderkant van een steengoed kan en het hakzilvergewicht- je op door originaliteit van uitwerking. Archeologisch spreekuur in Terra Maris Drie keer hield de conservator in het najaar een archeologisch spreekuur in Mu seum Terra Maris. Dit o.a. om te zien of er nog meer artefacten van het strand Domburg-Oostkapelle bij de Walcherse bevolking liggen. De middagen werden niet erg druk bezocht. Mensen kwamen voornamelijk met stenen, fossielen, botten en schelpen, en laat deze conservator daar nou net niet heel veel van weten. Het blijkt dat veel mensen niet weten wat archeologische voorwerpen zijn, ondanks de omschrijving in de aankondigingen. Met degenen die wel 'artefacten' meebrachten, was het vaak erg leuk praten, want deze mensen waren heel geïnteresseerd in wat ze gevonden hadden. Voor het hoofddoel van de conservator leverden deze middagen uiteindelijk weinig resultaat op. Presentatie in de Kinderboekenweek over 'Vikingen op Walcheren?' De Kinderboekenweek had dit jaar als thema Vervoer/Reizen. In de Binnentuin van de Drvkkery vertelde de conservator op 6 oktober over de tentoonstelling in Museum Terra Maris: hoe woonden de mensen hier op Walcheren in de vroege middeleeuwen en hoe reisden ze, namelijk voornamelijk per schip. Lucy de Graaf, illustratrice van de expositie 'Vikingen op Walcheren?, leverde de tekeningen voor de PowerPointpresentatie. Presentatie prenten met archeologie uit de duinen van Schouwen Ter gelegenheid van het uitkomen van de aardewerkcatalogus Catalogus Kera miek - Archeologische objecten in de gemeentelijke collectie van Schouwen-Dui- veland van A. Bruins, A. Donker en D. de Koning-Kastelijn gaf de conservator in het Stadhuismuseum van Zierikzee op vrijdag 11 oktober een korte PowerPoint- presentatie met oude foto's uit de nalatenschap van de oudheidkundige meester J.A. Hubregtse. CONSERVATOREN 25

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 26