type door heel West-Europa verspreid geraakt en werden ze tevens op een aantal plaatsen nagemaakt. Aanwinsten Mevr. Sarina Hendrikse uit Vlissingen schonk het Genootschap een omvangrijke hoeveelheid objecten, gevonden door Leendert Petiet in de tweede helft van de twintigste eeuw in Middelburg en omstreken. De schenking bestaat uit 64 voor namelijk zestiende- en zeventiende-eeuwse objecten van been, hout en koperle gering, zoals mesheften, knoopjes, gespen en andere kledingaccessoires, en veel zeventiende-eeuwse glazen kralen van Middelburgse makelij (Stichting Erfgoed Zeeland, Provinciaal Archeologisch Depot, nrs. 0032-126 t/m 0032-186). Een zil veren haarspeld uit deze collectie is ondergebracht bij de Collectie Kunstnijver heid en Historische Voorwerpen (Zeeuws Museum G19-008). Met name onder de mesheften bevinden zich enkele bijzondere exemplaren. Het materiaal ver keert voor het grootste gedeelte in uitstekende conditie. Doorlopende bezigheden Tussen alle evenementen door blijft de conservator bezig met het inventariseren en registreren van de collectie in het programma Exel, daarbij een dag in de week vergezeld van Gemma van der Hoogte die assisteert en alles wat opmerkelijk is fotografeert. Ook de archieven van verschillende instanties worden geraadpleegd om zoveel mogelijk gegevens van deze oude collectie boven water te krijgen. Met dank aan de medewerkers van Erfgoed Zeeland (Provinciaal Archeologisch De pot), het Zeeuws Museum en het Zeeuws Archief. CONSERVATOREN 27 Schenking: bronzen mesheft met floraal motief in diepreliëf, uitlopend in een paardenhoeve.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 28