Publicatie Roxburgh, M.A., From the fabriae of Augustus and the workshops of Charlemagne, a compositional study of corroded copper-alloy artifacts using hand-held portable XRF, Leiden, 2019. Boeken De conservator P.J. Aarssen bericht als volgt: Hoewel het conservatorschap van het Genootschap nooit saai is, was het afgelopen jaar erg rustig. Er waren nauwelijks aanwinsten of activiteiten. Dat gaf overigens wel de tijd om flink te werken aan de invoer voor het project Collectie Online. De lijst van aanwinsten voor de collecties tot 1861 werd in zijn geheel doorgenomen. Voor zover de boeken nog aanwezig zijn in de bibliotheek van het Genootschap zijn ze nu op internet te bekijken. Naast het feit dat aanwinsten om één of andere reden zoals de brand van 1940 of ontzameling zijn verdwenen, was het ook niet altijd mogelijk om ze te identificeren. Schenking van 'een tweetal boeken over na tuurlijke historie' maakt het niet gemakkelijk om de boeken terug te vinden. Een enkele keer brachten de notulen van de bestuursvergaderingen uitkomst. Jammer was dat ZB| Planbureau en Bibliotheek besloot om wegens personeelsgebrek geen foto's meer te maken. Gelukkig bleek de mogelijkheid te bestaan om gebruik te maken van de reproductiezuil van de bibliotheek en met eigen camera foto's te maken. Dat gaf ook de mogelijkheid om ter plekke nog te beslissen of en welke illustraties gefotografeerd moesten worden of dat de band daar aanleiding voor gaf. Jammer genoeg was dat vaak niet het geval, omdat juist die door de brand veel schade hebben opgelopen of in veel gevallen helemaal verdwenen zijn. Aanwinsten Als aanwinst konden genoteerd worden: - De eerste twee delen van de driedelige Franse uitgave van de Metamorphosis van Johannes Goedaert, Metamorphoses Naturelles ou Histoire des Insectes. A La Haye, chez Adrian Moetien, M.DCC. (Signatuur: ZB Kluis 1018 E 20) Deze beschrijving van 'vremde veranderingen der wormen, rupsen, maden en diergelijcke diertjes' van de Middelburgse schilder en insectenkundige Jo hannes Goedaert werd voor het eerst uitgegeven in 1660. Veertig jaar later verscheen deze Franse uitgave. - Aflevering 2 van jaargang 33 van het tijdschrift Indische Letteren. (Signatuur: ZB 3388 E 8) 28 2019

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 29