METAMORPHOSES naturelles Johannes Goedaert, Metamorphoses Naturelles ou Histoire des Insectes. Hierin is een aantal 'Zeeuwse' bijdragen opgenomen. Onder meer een artikel van Coen van 't Veer over het imaginaire Indië in de boeken van Stamperius, van Peter Eldering over de Goesenaar Gaspar Berse, van Colinda Verhelst over de vriendschap tussen Hans Warren en Maria Dermout. Daarnaast nog meer artikelen met een relatie tot Zeeland. - Incitamentum Adiumentum. Dat is opweckinge ende aenleydinge, tot het uytvinden van bequaame middelen en gronden om de Zee-dycken in Hollandt en West-Vrieslandt, teghens hetsoo dickwils doorbreecken te beschermen en te bevreyden. Tot Amsterdam, by d'Erfg. van Paulus Matthys. MDCCII. (Sig natuur ZB Kluis 1016 A 38) Interessant omdat het een vroeg boek is waarin dijkbouw uitvoerig wordt be schreven. Publicatie Door de Stichting Vrienden van de Zeeuwse Bibliotheek werd naar aanleiding van een schenking door het Familiefonds Hurgronje een tentoonstelling georganiseerd over de prijsbanden van de Latijnse School in Middelburg. Door de schenking konden deze banden ook worden geconserveerd door Boekrestauratie De Valk en kon ook een deeltje in de reeks Perfectum-Praesens-Futurum daarover worden uitgegeven, getiteld Bekroonde wijsheid. Prijsbanden van de Middelburgse Latijnse school. Middelburg, 2019. Hierin het artikel van de hand van P.J. Aarssen, 'Daantje en zijn prijsbanden', p. 55-63, over een deel van het legaat Van Eck. Het Genoot- CONSERVATOREN 29 Obfervée tres-exaftement fuivant leur Nature leurs Proprictez. gfvtc les figure: tn Taille-douce gravies d'aprés Naturel Tar JEAN GOEDART. TOME I.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 30