schap bezit een groot aantal prijsbanden waaronder zestien afkomstig uit het le gaat Van Eck. Mr. Th. G. van Eck, 1862 - 1945, advocaat in Den Haag en directeur van de Nationale Bank was een verwoed kunstverzamelaar en bibliofiel. Hij lega teerde zijn hele bibliotheek, waaronder de genoemde prijsbanden en een grote collectie boeken geïllustreerd door Gustave Doré, aan het Genootschap. Handschriften De conservator drs. R.M. Rijkse bericht als volgt: De digitalisering van de collectie handschriften en het archief van het Genoot schap (tot 1969), gefinancierd door het Nationaal Programma voor het behoud van het papieren erfgoed Metamorfoze, is op 13 februari 2019 officieel afgerond met een mini-symposium in het Zeeuws Archief. De documenten zijn te raadple gen op www.zeeuwsarchief.nl. ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland heeft in haar catalogus de scans van de genootschappelijke handschriften die zij in bruikleen heeft aan de beschrijvingen gekoppeld. Gesproken werd tijdens de door zo'n 40 personen bezochte bijeenkomst door Hugo Schorer, voorzitter van het Genootschap, Erik van der Doe in zijn hoedanigheid als coördinator Archieven en Collecties Bureau Metamorfoze, José de Bree en Sylvia Rietbergen, medewerk sters van het Zeeuws Archief en de conservator Handschriften. Zijn bijdrage 'De ongelofelijke lotgevallen van een handschriftencollectie' ging in op de bewogen geschiedenis van de verzameling. Ook in dit verslagjaar zijn voor het lopende project Collectie Online verschillende handschriften geselecteerd. Zo kan de oude collectie, ondergebracht bij verschil lende Zeeuwse beherende instellingen, in context online gepresenteerd worden en kunnen de oude dwarsverbanden virtueel weer teruggebracht worden. Tijdens de jubileumviering op 20 juni is de site officieel gepresenteerd. De conservatoren Boeken en Handschriften zijn door de cineaste Fifi Visser ge- interviewd en gefilmd in de ZB voor haar documentaire Tijdgravers, die in 2020 in première zal gaan. Oud-huisarts te Middelburg, Jan de la Hayze, heeft de transcripties van de hand schriften van de medicus Jacobus de Puyt (1740-1812) afgerond. De Puyt heeft vooral veel materiaal nagelaten waarin hij over bevallingen schrijft. Inmiddels is een nieuw 'medisch' transcriptieproject gestart, waaraan Jan de la Hayze werkt, 30 2019

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 31