B 43), voorstellende een molen aan het water, gestuurd aan zijn oom mr. G.J. Sprenger als voorzitter van het Zeeuwsch Comité tot leniging van den nood te Weenen, gedateerd 6 december 1919, door het Uitvoerend Comité, betreffende het sturen van levensmiddelen per trein naar de Oostenrijkse hoofdstad op die datum. De heer D. van de Vrie te Mijnsheerenland schonk een verzameling van 40 bladen met tekeningen en prenten van ornamenten van de hand van goudsmid J.P. van der Does te Goes, afkomstig van de Goese leraar J. van der Woude. Besloten is deze tekeningen, als zijnde niet historisch-topografisch, geen plaats te geven in de Zelandia Illustrata, maar te plaatsen in de collectie Handschriften en als een eenheid onder de naam Collectie J.P. van der Does bijeen te houden (ZB Kluis 1139 G 4). Historisch-topografische Atlas Zelandia Illustrata De conservatoren drs. J.G.M. de Bruyn, drs. V. Frenks, drs. I.H. Vogel-Wessels Boer en drs. D. de Vries berichten als volgt: Het verslagjaar stond grotendeels in het teken van de tentoonstelling 'Op reis met Willem V: een vorstelijke reis door achttiende-eeuws Zeeland, te zien van 30 ok tober 2019 tot 2 mei 2020 in de expositieruimte van het Zeeuws Archief. Deze tentoonstelling toonde de tournee van stadhouder prins Willem V van Oranje en zijn gezin door Zeeland in 1786, en was ingericht in het kader van het 250-jarig jubileum van het KZGW. Het vorstelijke bezoek door Zeeland is gevisualiseerd aan de hand van prenten en tekeningen uit de Zelandia Illustrata, aangevuld met andere stukken uit de Ge nootschapscollectie en uit de collecties van de gemeentes Veere en Middelburg. De tentoonstelling kwam tot stand in prettige samenwerking met het Zeeuws Archief, in het bijzonder mevrouw A. van Waarden-Koets en de heer P. Blom. Op 29 oktober werd de tentoonstelling geopend door de commissaris van de Koning in Zeeland, drs. J.M.M. Polman, en door de voorzitter van het KZGW, jhr. mr. K.F.H. Schorer. In het kader van de tentoonstelling vonden bovendien enkele activiteiten plaats. Zo was op vrijdag 29 november voor de Zeeuwse Volksuniversiteit een cursus georganiseerd over prins Willem V in Middelburg. Op 31 oktober was een aflevering van het radioprogramma 'Zeeuw van de Dag' van Omroep Zee land gewijd aan de tentoonstelling. Tot slot verscheen in het tijdschrift van de 32 2019

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 33