3 Heemkundige Kring de Bevelanden een artikel over het bezoek van Willem V aan Zuid-Beveland: - Anna de Bruyn m.m.v. V. Frenks, 'Vorstelijk bezoek: Stadhouder Willem V's tournee op Zuid-Beveland'. In: De Spuije, afl. 108, 2019, p. 17-21. In het kader van het jubileumjaar stond conservator drs. D. de Vries op 31 januari in de PZC met een kaart van westelijk Staats-Vlaanderen gemaakt door David van Orliens, majoor van de stad Sluis, voor de Staten van Zeeland. Verdere activi teiten waren vooral ten dienste van anderen, zoals het meewerken aan de jubile umboeken Van Wijs en Waan en Een Hoger Streven (Archief 2019) en hulp bij de beeldredactie van een boek over gouverneur J.H. Schorer (1760-1822) van de hand van dr. J. Zwemer, dat in 2020 uit zal komen. De documentairemakers Fifi Visser en Gijs Haak zijn ontvangen in het depot van het Zeeuws Archief in het kader van de documentaire Tijdgravers, die zij hebben gefilmd over het KZGW. Ontwerper en genootschapsfellow Maaike Roozenburg heeft ook een bezoek gebracht aan het depot. Een expositie over kaarten en de Staats-Spaanse linies die werd voor bereid voor het Belfort in Sluis heeft helaas geen doorgang gevonden. In het verslagjaar zijn weer enkele schenkingen gedaan, waarvan de schenking van de heer M. Zonnevylle, bestaande uit 29 prentbriefkaarten en een foto in middels verwerkt is (Zelandia Illustrata, Aanwinsten 2020-13). De overige schen kingen zullen in het volgend verslagjaar nader omschreven worden, mede omdat zij, net als bovengenoemde schenking, onder het jaar 2020 in de toegang op de Aanwinsten van de Zelandia Illustrata zullen worden opgenomen. CONSERVATOREN 33 Bezoek van prins Willem V aan Domburg, ets, 1786. Zeeuws Archief, Zeeuws Genootschap, Zelandia Illustrata, deel III, nr 259. David van Orliens, Kaart van westelijk Staats- Vlaanderen, 1639. Zeeuws Archief, Zeeuws Genootschap, Zelandia Illustrata, deel I, nr 1587.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 34