De heer drs. D. de Vries trad in de Algemene Ledenvergadering op 20 november af als conservator van de Zelandia Illustrata. Hij droeg sinds 2008 zorg voor de kaartencollectie. Door het bestuur werd de aftredende conservator bedankt voor zijn werk, wat nog in een lofrede door drs. C.E. Heyning, fungerend voorzitter van de Coördinatiecommissie Verzamelingen, werd onderstreept. Dick de Vries sprak vervolgens een dankwoord. Als opvolger zal drs. M. van Gessel in 2020 aantreden. Kunst, Kunstnijverheid en Historische Voorwerpen De conservatoren M Gossije en drs. C.E. Heyning, berichten als volgt: In het verslagjaar werd vooral gewerkt aan de systematische depotcontrole in het Zeeuws Museum. In 2019 kwamen het papierdepot, de meubelcollectie en de etnografica aan bod. Als gevolg van deze controle kon een aantal ongenum merde objecten geïdentificeerd en genummerd worden. Tevens werd informatie over de betreffende voorwerpen uitgewisseld met het Zeeuws Museum. Niet alle meubels uit de Genootschapscollectie konden worden teruggevonden. Een deel zal zijn opgeslagen in diverse boxen van de firma Bauwens, waarvan geen volledige inventarislijst voorhanden is. In een later stadium hopen wij deze te kunnen bekijken. Zevenentwintig tekeningen van Marie Evers-Keg die in 2013 aan het Zeeuws Museum waren overgedragen, maar nooit in hun administratie waren opgenomen, konden daarentegen geïdentificeerd worden en de correcte inventarisnummers krijgen. Daarnaast werd conservator mineralen en gesteen ten, Elsa Westland, de helpende hand toegestoken bij het inventariseren, num meren en fotograferen van de oudste collectie mineralen, petrefacta en fossie len. Veel tijd was dit kalenderjaar gemoeid met het invoeren van gegevens in het pro ject Collectie Online, waarvan de pilot op de grote jubileumbijeenkomst op 15 juni werd gepresenteerd. In het kader van het 250-jarig jubileum werd op 7 juni in het Raedthuys in St. Maartensdijk een eendaagse expositie gehouden van het zilver van het St. Jacobsgilde uit St. Maartensdijk dat aan het Zeeuws Genootschap in bruikleen is gegeven (een pelgrimsbeker uit de late zestiende eeuw (G1784), een ananasbeker uit de vroege zeventiende eeuw en een lepel (G1783)). 's Morgens werd het zilver aan schoolkinderen uit Tholen getoond, 's middags werd een welbezocht sym posium gehouden waar archivaris Fred van den Kieboom over het St. Jacobsgil- 34 2019

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 35