de sprak en Katie Heyning over pelgrimstochten aan het eind van de zestiende eeuw. Eveneens in het kader van het jubileum werden in augustus door Fifi Visser opnamen gemaakt voor een documentaire over de conservatoren van het Ge nootschap. Daaraan werkten wij net als diverse andere conservatoren mee in lich telijk geënsceneerde bezigheden tijdens het inventariseren. Op verzoek van een aantal medewerkers van ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland nam Marianne Gossije namens het Genootschap zitting in een comité om te komen tot een kleine tentoonstelling over Sterke Zeeuwse Vrouwen, die vanaf maart 2020 te zien zal zijn. Daarvoor werden zeven portretten aangeleverd van vrouwen die een band hadden met het Genootschap, in de vorm van een foto met een korte tekst. Van Niek Peters, drijvende kracht achter het museumschip Mercuur in Vlis- singen, kwam het verzoek of er uit de aan het Genootschap geschonken inventa ris van huisarts C.F. Frumau te Middelburg een gedeelte in bruikleen gegeven kon worden voor aankleding van de artsenruimte op de Mercuur. Daarvoor moest er eerst een inventaris worden gemaakt van wat er precies aanwezig was in de BB-kelder onder het gebouw van Erfgoed Zeeland. Dit resulteerde in oktober in een inventarislijst van meer dan 200 voorwerpen en even zoveel foto's. Het ver blijf van een kleine week in die onherbergzame krochten in Koude-Oorlogssfeer was een belevenis op zich. Alle objecten zullen in maart 2020 in bruikleen over gedragen worden aan de Stichting Mercuur. Aan verschillende instellingen en personen werden inlichtingen over de col lectie verstrekt. Met UCR-fellow Maaike Rozenburg werd nauw samengewerkt bij de selectie van objecten voor haar onderwijsproject. Aanwinsten Een zilveren haarspeld, onderdeel van de schenking bodemvondsten van mevr. Hendrikse, werd aan de verzameling toegevoegd (Zeeuws Museum G19-008). Twee zeventiende-eeuwse portretten van Johan Schorer en zijn echtgenote door Nicolaas Maes die de Schorer Familiestichting het Genootschap in bruik leen wilde geven, bleken beter op hun plaats in het oude stadhuis van Middelburg en zullen door de stichting aan de Gemeente Middelburg in bruikleen worden overgedragen. CONSERVATOREN 35

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 36