Publicaties Het jubileumboek Van Wijs en Waan over de geschiedenis van de verzamelingen van het Zeeuws Genootschap door Katie Heyning, Veronica Frenks en Marianne Gossije werd op 15 juni tijdens de officiële viering van het 250-jarig bestaan ge presenteerd. Het eerste exemplaar werd bij die gelegenheid overhandigd aan Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix. Ook in de pers werd hieraan ruimschoots aandacht besteed. Op 14 september werd tijdens een interview in het program ma van Film by the Sea bekendgemaakt dat het boek genomineerd werd voor de Zeeuwse Boekenprijs. Uiteindelijk zou het gehonoreerd worden met een Accola de-prijs voor de beste wetenschappelijke publicatie. Munten en Penningen De conservatoren drs. K-J.R. Kerckhaert en M. Sanderse berichten als volgt: Tijdens dit verslagjaar heeft in het kader van het 250-jarig bestaan van het Ge nootschap de tentoonstelling 'Uitmuntend' plaatsgevonden in het Historisch Mu seum De Bevelanden te Goes. Deze tentoonstelling die van 23 mei tot 25 augustus heeft gelopen, is tot stand gekomen in samenwerking met conservator drs. Koen van Rooijen van het museum. Er werden munten en penningen tentoongesteld rondom een aantal thema's, zoals 'vreemd geld', 'vals geld' en 'hergebruikt geld'. Op 24 augustus werd door het museum een rondleiding over de tentoonstelling geor ganiseerd onder leiding van Karel-Jan Kerckhaert. De belangstelling hiervoor was helaas wat beperkt. Ondanks dat het bouwen van een tentoonstelling rondom munten geen sinecure is, kan teruggekeken worden op een geslaagde tentoonstel ling en een prettige samenwerking. Verder is gestaag gewerkt aan de inventarisatie van de collectie munten. Alle munten worden gefotografeerd, genummerd, gewogen en opgemeten. Vervolgens wordt de informatie ingevoerd in een speciaal daarvoor gecreëerde database. In totaal beslaat de collectie circa 3300 exemplaren die vermeldenswaard zijn. Van de periode na 1500 zijn alle munten inmiddels volledig in het bestand opgenomen. Veel gegevens over deze munten waren al bekend door registraties in het verleden, maar in de archieven van het Genootschap worden steeds nieuwe details over onder meer vindplaats en herkomst (schenkingen, legaten en aanko pen) gevonden die een waardevolle aanvulling op de bestaande kennis vormen. De gegevens worden ook gebruikt voor de Collectie Online, de registratie van (een selectie van) de verzameling van het Zeeuws Genootschap beschikbaar op 36 2019

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 37