Natuurhistorische voorwerpen en Naturalia Algemeen De conservator drs. G.R. Heerebout bericht als volgt: Het 250-jarig bestaan van het Genootschap betekende voor de conservatoren Na turalia extra werk. Er werden tentoonstellingen samengesteld in Zierikzee ('Ex peditie Zeeuwse Ijstijd') en te Hulst ('Kijk naar beneden, dan zie je meer'). De be trokken conservatoren rapporteren daar meer over. Van de zijde van het Zeeuws Museum werd hiervoor volop medewerking verleend. Fifi Visser en Gijs Haak van Studio Haak en Visser kwamen enkele malen in het depot filmen en hielden interviews met de conservatoren voor de film Tijdgravers ter gelegenheid van het 250-jarig bestaan. Ook Maaike Roozenburg, de Genoot- schapsfellow bij de UCR, bezocht de naturaliacollecties enkele malen om voor haar werk een indruk te krijgen van deze collecties. In het verslagjaar werden met elke conservator Naturalia door de directeur van het Zeeuws Museum voortgangsgesprekken gevoerd, waarbij de werkzaam heden besproken werden en eventuele knelpunten ter tafel konden komen. In het algemeen zijn de conservatoren Naturalia tevreden over de geboden ondersteu ning van de zijde van het Zeeuws Museum. Een heel bijzondere gebeurtenis was de schenking van de privécollectie mol- lusken door de conservator Freddy van Nieulande. Gedurende tientallen jaren heeft hij deze collectie van landelijk belang bijeengebracht. De niet-Zeeuwse mollusken zijn al een paar jaar geleden door Van Nieulande aan het Nationaal 38 2019 Links: Het afscheid van conservator Dick de Vries. Rechts: Conservator Freddy van Nieulande schenkt privécollectie mollusken aan het Zeeuws Genootschap.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 39