Natuurhistorisch Museum Naturalis geschonken. Tijdens de Algemene Leden vergadering op 20 november heeft hij de Zeeuwse exemplaren, recent en fossiel, aan het Genootschap symbolisch overgedragen. Uit handen van burgemeester Harald Bouman van de gemeente Noordoostpolder ontving Mark Bosselaers, conservator van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen op 6 april de P. van der Lijn-onderscheiding 2019. Deze prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een niet-professioneel geoloog, die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de Nederlandse geologie. Mark Bosselaers (1956) voldoet inmiddels ruimschoots aan deze voorwaarde. Hij is oorspronke lijk opgeleid als beeldend kunstenaar en docent beeldende vorming. Hij houdt zich al een aantal jaren bezig met de studie van fossiele walvissen en is inmiddels internationaal erkend specialist. Hij is daarnaast ook walvispokkenspecialist. De prijsuitreiking vond plaats in het kerkje van Schokland. Landzoogdieren De conservator H.K. Loeff bericht als volgt: Het verslagjaar stond voor de conservator van de landzoogdieren vooral in het teken van de tentoonstelling 'Expeditie Zeeuwse Ijstijd' ter ere van het 250-jarig bestaan van het Genootschap. Deze tentoonstelling heeft plaatsgevonden van 26 juni tot en met 3 november 2019 in het Stadhuismuseum in Zierikzee. CONSERVATOREN 39 Mark Bosselaers (rechts) ontving uit handen van burgemeester Harald Bouman van de gemeente Noordoostpolder op 6 april 2020 de P. van der Lijn-onderscheiding 2019.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 40