Het jaar begon met het sorteren van stukken die tentoongesteld zouden wor den en gesprekken met de medewerker presentatie van het Stadhuismuseum. Vroeg in het jaar verliet zij echter het museum en werd zij opgevolgd door mevrouw K. van den Berg die voortva rend en gestructureerd de voorberei dingen van de tentoonstelling ter hand nam. Dit was ook nodig aangezien de voorbereidingstijd nog maar drie maan den betrof. Uiteindelijk was alles op tijd klaar voor de feestelijke opening op 26 juni, waar de conservator een korte voordracht heeft gegeven over het Genootschap en het ontstaan van de collectie fossiele landzoogdieren. Door de ongeveer 70 aanwezigen werd de tentoonstelling goed ontvangen. De 'podia' waren gemaakt door Tone Skelton en de modellen door Remie Bakker van Manimal Works. Beiden zijn zeer ervaren in het maken van paleontologisch tentoonstellingsmateriaal. De conservator heeft naast de tentoonstelling ook een collegereeks voor kin deren georganiseerd van de Museum Jeugd Universiteit. Deze colleges waren op de zondagen 1 en 22 september, 13 oktober en 3 november. Op 1 september gaf Frank Wesselingh, geoloog en onderzoeker van Naturalis, een college over de geologie van Zeeland voor vijftien kinderen in de leeftijd tussen 8 en 12 jaar. Het tweede college werd gegeven door Jelle Reumer, hoogleraar paleontologie van de Universiteit van Utrecht, over paleontologie. Het derde college van Dick Mol, mammoetdeskundige, ging over slurfdragers. Het vierde college op de laat ste dag van de tentoonstelling door mede-conservator Mark Bosselaers had als onderwerp zeezoogdieren. Ook was de tentoonstelling aanleiding voor een bijeenkomst van leden van de Werkgroep Pleistocene Zoogdieren, een vereniging van Nederlandse profes sionele en amateur paleontologen. Deze vond plaats op 14 september en was met 54 personen zo goed bezocht, dat er te weinig zitplaatsen in het zaaltje waren. De 40 2019 STADHUIS MUSEUM ZIERIKZEE

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 41