leden van deze vereniging waren te spreken over de tentoonstelling en de fraaie stukken uit de collectie van het KZGW. Jelle Reumer, Dick Mol en Mark Bosselaers hielden voordrachten. Op 3 november vond als afsluiting van de tentoonstelling een finissage plaats voor bestuursleden, werkgroepsleden en conservatoren van het KZGW. Met een voordracht van Mark Bosselaers en na afloop gelegenheid om na te praten bij een hapje en een drankje. Helaas was deze feestelijke afsluiting minder goed bezocht, mogelijk doordat er te zelfder tijd een andere bijeenkomst van het KZGW plaats vond. Vervoer, inpak, opbouw en afbraak van de tentoonstelling verliepen heel soepel met medewerking van de collectiebeheerder van het Zeeuws Museum Ron Leeuwenburg en vervoerder De Gruyter. Verder is er spaarzaam tijd besteed aan de schedels van de Hollandse soldaat, de Engelse soldaat en twee Russische soldaten, alle uit de collectie De Man en omgekomen bij de veldslag bij Alkmaar in 1799 in Noord-Holland, waarbij een Brits-Russisch expeditieleger verslagen werd door de Frans-Bataafse verdedigers. Een van de schedels, die van de Rus uit Smolenski, was vermist en werd terug gevonden door metingen en vergelijking met een publicatie van J.C. de Man uit 1869. De schedel bleek ooit schoongemaakt te zijn en zonder verdere gegevens in de collectie te zijn teruggezet. Aanwinsten Voor het verslagjaar zijn geen aanwinsten te melden. Wel werd in het voorjaar door de heer Arie Meuldijk uit Zonnemaire contact gezocht met de conservator. De heer Meuldijk heeft een imposante collectie archeologica en paleontologica uit de Noordzee, begin jaren '80 door hem en zijn vrouw verzameld op het strand van Maasvlakte-i. Hij is thans 92 jaar oud en zocht een goede plek om zijn col lectie van 272 benen pijlspitsen uit het Neolithicum onder te brengen, waarbij de voorkeur niet uitging naar het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden. De vraag was of ik hem daarbij kon helpen. Uiteindelijk is besloten de collectie niet aan te melden bij het Genootschap omdat het geen Zeeuws materiaal betreft. De con servator heeft vervolgens toch contact opgenomen met Dick Mol en Luc Am- kreutz, conservator Prehistorie van het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden. Samen met hen is een bezoek aan de heer Meuldijk gebracht op 19 december 2019. Een vervolgafspraak zal plaatsvinden in het voorjaar van 2020. CONSERVATOREN 41

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 42