Bezoekers Ter voorbereiding van de tentoonstelling in het Stadhuismuseum in Zierikzee heeft Karin van den Berg, medewerker presentatie een bezoek aan het Zeeuws Museum gebracht. Voorts is er contact geweest met dr. Jessica Palmer van de af deling Osteoarcheologie van de Universiteit Leiden over een bezoek in 2020 aan de collectie mensenschedels van het KZGW in het Zeeuws Museum, waarin zij zeer is geïnteresseerd Publicaties Jan Piet Bekker, 'Een kleine wolharige vleermuis (Kerivoula lanosa) met een bij zondere reis. In: Zeeland 28 (1), p. 25-28 Zeezoogdieren De conservator M.E.J. Bosselaers bericht als volgt: Er zijn niet veel wapenfeiten te melden wat de collectie fossiele mariene verte braten betreft voor 2019. Zoals steeds hebben we (mijn broer, Fatima en ikzelf) deelgenomen aan de 'N8 van de N8'. Ik denk dat dit een succes was. Verder heb ik twee 'jeugduniversiteiten' gegeven: één in het Stadhuismuseum Zierikzee (over de evolutie en de systematiek van walvissen) en één in het Natuurhistorisch Mu seum Maastricht (over de gehoorbeenderen van walvissen). De jaarlijkse bottenvistocht op de Westerschelde met schipper Schot uit Zie- rikzee kon dit jaar geen doorgang vinden, aangezien er een ander schip aange schaft was, dat eerst nog aangepast moest worden aan de wensen van de nieuwe eigenaar. Maar ik ben wel in de mogelijkheid geweest om mee op de UK-12 in de Westerschelde te gaan vissen; een initiatief van Klaas Post. Daarbij heb ik een uitzonderlijke collectie van steenmonsters kunnen verwerven voor het Genoot schap. Het betreft een 20-tal sedimentblokken, die allemaal fossiel-houdend zijn en die, op het eerste gezicht de periode van het Midden-Mioceen tot het Laat Plioceen overbruggen. Nooit eerder werden zoveel steenmonsters over zo'n lan ge periode uit de Westerschelde verzameld. Er zitten, ook alweer op het eerste gezicht, maar ons zicht is goed en duidelijk, een aantal erg zeldzame en goedbe- waarde fossiele mollusken in (onder andere Pteria phalaenacea, bekend uit het Midden-Mioceen van Aquitaine en Antwerpen). Het zou een mooi project zijn om al deze stukken te dateren (op microfossielen zoals dinoflagelaten) en de fos siele schelpenfauna per steenblok en tijdvak te beschrijven. 42 2019

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 43