tentoon te stellen in het Museum Het Warenhuis te Axel. Meer dan een jaar zijn de conservatoren bezig geweest met onder meer het voorsorteren van materiaal. De tentoonstelling 'Kijk naar beneden, dan zie je meer' liep van 26 april tot 19 oktober. Mede dankzij de inzet van alle medewerkers van het museum is het een fantastische expositie geworden, met een aantal georganiseerde rondleidingen en een workshop voor de jeugd. Er werden op de zaterdagen 3 en 17 augustus excursies georganiseerd naar de groeve De Kauter in Nieuw-Namen. De excursie met de collega-conservatoren op 17 augustus was zeer succesvol. Dankzij de medewerking van de oud-groeve beheerder en gids Richard Bleijenberg mochten de deelnemers bij uitzondering ook een rondje in de groeve zelf maken, wat hun een unieke gelegenheid bood om ook wat fossielen te kunnen bemachtigen. Herman Nijhuis had het geluk om daar een steenkern van een Panopea-soort te kunnen oprapen. Een uiterst zeldzaam stuk en voor zover we nu konden nagaan nog niet eerder vermeld als vondst van deze vindplaats. Aanwinsten Collectie mollusken geschonken door conservator Freddy van Nieulande. Tijdens de bottenvistocht op 7 juli 2018 in de Put van Terneuzen werden de vol gende mollusken boven water gehaald die in het verslagjaar aan de verzameling zijn toegevoegd: NHG 541918: Glycymeris glycymeris radiolyrata pseudodeshayesi Moerdijk Van Nieulande 1999 44 2019 Pecten complanatus Sowerby,1828 1 ex Een tweetal stukken van een Septariënknol. 3 fragmenten.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 45