dat voorwerpen van groot belang zijn voor het land waar deze zich nu bevinden en daarom hier een bijzondere waarde vertegenwoordigen. Dit geldt voor een aantal voorwerpen van het Zeeuws Genootschap die in 2017 zijn aangewezen als beschermde cultuurgoederen volgens de Erfgoedwet. Het is een aandachtspunt om actief onderzoek te doen in de collectie (door Genootschap en beheerders). Dat gebeurt nu reeds door onderzoek ten behoeve van het project Collectie On line. De onlangs afgeronde digitalisering van archief en handschriftencollectie van het Genootschap komt daarbij goed van pas, maar het zal zeker niet voor alle voorwerpen mogelijk zijn. Publicatie en tentoonstelling zullen dan de pri oriteit bepalen omdat het om zeer veel voorwerpen gaat. Uitgangspunten zijn een welwillende en zorgvuldige omgang met eventuele verzoeken tot teruggave en bevordering van uitgebreid onderzoek. Vooralsnog zijn er geen aanwijzingen dat er voorwerpen zijn waarbij sprake kan zijn van roofkunst. Vooral bij nieuwe aanwinsten is het zaak zoveel mogelijk informatie te verkrijgen over de herkomst van de voorwerpen. In het verslagjaar werd wederom veel tijd besteed aan het project Collectie Online, het digitale bestand van de verzamelingen van het Genootschap. De conservatoren leverden een bij drage aan het invoeren en controleren van de gegevens, alsook bij de officië le presentatie tijdens de Jubileumbij eenkomst op 15 juni, in het bijzijn van Prinses Beatrix, in de Sint Jacobskerk te Vlissingen. 2019 Stofgoudbalans met bijbehorende gewichten c.q. zaadkorrels van verschillende kleur en vorm. Collectie Online, G3619.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 51