En als we er zelf niet meer uitkomen, dan wenden we ons tot de commissaris van de Koning en dan komt het goed. Nu bieden resultaten uit het verleden geen garanties voor de toekomst, maar het stemt wel optimistisch. In ieder geval is deze volgende periode van vijftig jaar met talloze activiteiten in dit jubileumjaar vliegend van start gegaan. Veel van onze vrijwilligers en onze bruikleennemers hebben zich hiervoor ingezet; het Zeeuwse bedrijfsleven, pro vincie en gemeenten hebben met gulle gaven onze jubileumactiviteiten mogelijk gemaakt. Zeer stimulerend is ook uw aanwezigheid, Koninklijke Hoogheid, als onze beschermvrouwe bij onze viering vanmiddag. Vandaag bent u allen getuige van de presentatie van drie nieuwe projecten: een prachtig boek over de geschiedenis van onze verzamelingen, het begin van ons virtuele museum en een prijsvraag gericht op de Zeeuwse jeugd. Zo hopen wij bruggen te blijven bouwen tussen wetenschap en samenleving en daarbij zowel de boeiende geschiedenis van Zeeland te koesteren als ook ei gentijds te blijven. Kortom, we gaan enthousiast door met de kernactiviteiten waarmee we in 1769 begonnen zijn, te weten kennisontwikkeling en kennisover dracht in Zeeland, en verzamelen, dit in nauwe samenwerking met het Zeeuws Museum, de Zeeuwse Bibliotheek, het Zeeuws Archief, Erfgoed Zeeland en onze andere bruikleennemers. Ten slotte: veel dank aan alle leden van het Genootschap en alle medewerkers van onze bruikleennemers voor hun inzet de afgelopen vijftig jaar en voor dit jubileum. Toespraak van drs. Erik van der Doe, conservator Zeeuws Genootschap Koninklijke Hoogheid, beste kunst- en cultuurlief hebbers, Als je al 250 jaar lang verzamelt, heb je waar schijnlijk al heel veel. En dat is ook zo. De kunst is dan, het goed te bewaren. En ook dat heeft het Zeeuws Genootschap behoorlijk, misschien wel gewoon goed, gedaan. Ik wil u even meenemen voor een korte ge schiedenis, vooral de laatste halve eeuw (laten we zeggen de periode van Uw protectoraat), en met zevenmijlslaarzen. En dat valt niet mee bij een 6o 2019

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 61