Zo berusten delen van de objecten die eens tot de nalatenschap van de achttien- de-eeuwse Zeeuwse wereldreiziger Samuel van de Putte behoorden, nu bij ver schillende bruikleennemers en zijn ze verspreid over meerdere depots. De kaar ten die Van de Putte in Tibet en Nepal maakte, zijn tegenwoordig gescheiden van de mineralen die hij ter plaatse verzamelde. Het inktpotje dat hij op zijn reizen bij zich droeg, is niet meer te zien naast de aantekeningen die hij daarmee maakte. Op de website zijn al deze stukken nu weer in hun oude samenhang te bekijken en vindt u alle gegevens over de objecten en hun schenkers. Want ook over de schen kers, hun biografische gegevens en Genootschapsactiviteiten is in deze collectie database het nodige te vinden. Links naar relevante literatuur en handschriften op andere websites zorgen ervoor dat onderzoekers verdere informatie eenvoudig kunnen vinden. Ons nieuwe digitale platform is natuurlijk nog lang niet voltooid. Het zal nog vele jaren duren voordat alle stukken uit de Genootschapsverzamelingen hier te zien zijn. Op dit moment ligt de aandacht op het beschermd cultuurgoed: de stukken uit de oudste collectie (1769 - circa 1804), de Ouderwetsche Kamer die tussen 1882 en 1884 werd ingericht, en topstukken uit de verschillende collecties binnen de Genootschapsverzameling. Wij hopen dat door de Collectie Online de verzamelingen van het Zeeuws Ge nootschap in bredere kring bekend worden. In wezen gaan we hiermee terug naar de oorspronkelijke uitgangspunten: belangstelling kweken voor de wereld om ons heen en aandacht voor de diversiteit van het eigen cultureel erfgoed. Zonder de hulp van alle conservatoren, die het materiaal voor deze website aanleverden en het vele werk dat José de Bree, Hans Joziasse en Marianne Gossije verrichtten, waren we nooit zo ver gekomen. Heel veel dank hiervoor. Maar de meeste lof gaat naar Judith Adriaanse voor haar tomeloze inzet - zelfs nog vanuit het ziekenhuisbed! Zij vormde een buffer en een trait d'union tussen digibeten zoals ik en Zet Twee, de bouwers van de site. De collectie die het Zeeuws Genootschap in 250 jaar heeft opgebouwd, is enorm. Veel is in de loop der jaren weggeraakt, onder meer tijdens de stadsbrand van mei 1940, door insectenvraat en afstoting. Er is echter nog heel veel bewaard en de verzamelingen worden nog steeds jaarlijks aangevuld met schenkingen, bruikle nen en aankopen. Er is meer met een verzameling te doen dan objecten presenteren. De geschie denis van 250 jaar verzamelen door het Zeeuws Genootschap is minstens even 64 2019

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 65