Jaarverslag van de Commissie Jeugd over 2019 De Commissie Jeugd heeft zich in 2019, maar ook al in 2018, vooral bezig gehouden met de festiviteiten voor de jeugd in het kader van het 250-jarig bestaan van het Zeeuws Genootschap. Dankzij een subsidie van 450.000 euro van de Stichting Zeeuwse Publieke Belangen (SZPB) en aanvullende dona ties van de Rabobank, Rotary Walcheren, Zeeland Refinery, Familiefonds Hur- gronje, Stichting Zigzag en Stichting Maan, kon er een omvangrijk project wor den georganiseerd en is de bekendheid van het Genootschap bij de jeugd enorm gestegen. In haar jaarverslag schrijft de Commissie Jeugd: 68 "Vol trots kijken we terug op een prachtig jubileumjaar van het Koninklijk Ge nootschap der Wetenschappen, waarin de actuele prijsvraag ter ere van haar 250 jarig jubileum 'de Young Energy Society Challenge' voor ons centraal stond. Een jaar waarin we hebben mogen samenwerken met de toekomst van Zeeland! Meer dan 450 jonge Zeeuwen dachten mee in oplossingen op de prijsvraag hoe we de energietransitie in Zeeland kunnen versnellen! In korte tijd hebben we 53.000 Zeeuwse jongeren in de leeftijd van 13 tot en met 25 jaar kunnen berei ken via diverse sociale-mediakanalen. Het gedachtegoed van het KZGW om breed te kijken en vrij te denken en door onderzoek tot oplossingen te komen als antwoord op YESC, hebben we succesvol kunnen implementeren in de ver schillende speciaal voor YESC ontwikkelde lesprogramma's van basisschool tot universiteit. Aan de Roadshow deden meer dan 2.000 Zeeuwse jongeren in het voortge zet onderwijs mee. 198 basisscholen ontvingen een lesboek en meer dan 500 studenten uit het 17+ onderwijs in Zeeland namen deel aan bootcamps, mas- terclasses en workshops. Met als finale een grootse afsluiting op 12 december,

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 69