met het beleid van de redactie om ook recensenten van buiten de provincie aan te trekken. Dat was bij vijf van de vijftien besprekingen het geval. Het tijdschrift bevatte In totaal 156 bladzijden, vier minder dan gepland. On voldoende aanbod van kopij lag hieraan ten grondslag. De redactie spant zich in om voldoende mensen aan het schrijven te zetten, ook buiten de provincie. Scriptie- en dissertatiebanken worden nagevlooid om te zien of er uit beschikba re teksten artikelen voor het blad geschreven kunnen worden. Soms worden er artikelen toegezegd, maar zo'n toezegging wordt niet altijd waargemaakt, soms zonder nader bericht. Na rappel volgt een stilte. De inhoud van het blad was gevarieerd. Om enkele voorbeelden te noemen: er verschenen diverse artikelen over allerlei aspecten van de geschiedenis van Zee land, zoals over de quarantainefunctie van Rammekens bij ziektes, over de finan ciering van de opbouw van Middelburg na mei 1940, over de Middelburgse arts Antonius de Heyde (tweemaal), over de oorkonde uit 976 waarin de Sint-Baafsabij bevestigd werd in zijn bezit. Op het terrein van de biologie was er een artikel over het kweken van zeewieren en er was weer eens een bijdrage met een theologische achtergrond. Ook de Schatten waren gevarieerd: een Veerse drukker produceert een bundel verzen die zeer slecht ontvangen wordt, een zeldzame vleermuis uit 1780 ziet het licht, er wordt dieper ingegaan op ons draakje, het licht schijnt op ons glas en nog drie voorwerpen krijgen aandacht. Het gaat maar door met deze minipublicaties over ons rijke bezit. Zeeland 71

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 72