Jaarverslag van de Commissie tot redactie van Archief en Werken In 2019 is de redactie in totaal drie keer bijeen geweest. Daarnaast heeft zij intensief contact gehad via de e-mail. Veel moeite werd geïnvesteerd in de verwerving van artikelen voor het jaarboek Archief 2019. De redactie heeft verschillende bijdragen ter beoordeling toegezonden gekregen. Deze zijn bespro ken in de vergaderingen. Daarnaast discussieerde de redactie over het profiel van Archief en hoe het jaarboek zich verhoudt tot het tijdschrift Zeeland, dat even eens door het Zeeuws Genootschap wordt uitgegeven. Ook heeft de redactie gebrainstormd over uitbreiding van de redactie en de werving van een nieuwe eindredacteur, mede omdat twee redactieleden hebben aangegeven op termijn te willen stoppen. In 2019 verwelkomde de redactie drs. Monique Huis in 't Veld- Rijk, docent Nederlands bij het Gymnasium Juvenaat in Bergen op Zoom. Daar naast zijn er nog twee gesprekken gevoerd met potentiële redactieleden, van wie er een per 2020 zal toetreden tot de redactie. Binnen de reeks Werken heeft de redactie zich ingezet voor de publicatie van de biografie over gouverneur Schorer, geschreven door Jan Zwemer. Deze bio grafie zal in 2020 verschijnen als deel 19 van de reeks Werken. Tevens heeft de redactie overlegd met auteurs over andere uitgaven die in de reeks Werken zou den kunnen worden opgenomen. Zo is er contact geweest met Joep Bremmers over publicatie van een beknopte biografie en de correspondentie van de Zeeuwse dichter Jacobus Bellamy (1757-1786). In 2016 is een speciale redactie geformeerd voor de jubileumuitgave van het jaar boek Archief, bestaande uit prof. dr. Henk Nellen, prof. dr. Arjan van Dixhoorn en dr. Francien Petiet. De eindredactie was in handen van drs. Veronica Frenks. Na ruim drie jaar gestage arbeid verscheen eind 2019 de jubileumuitgave van Archief onder de titel Een hoger streven. Bouwstenen voor een geschiedenis van het Zeeuws 72

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 73