Jaarverslag van de Commissie tot redactie van Archief - Jaarverslagen over 2019 In 2019 is besloten om het jaarboek van het Zeeuws Genootschap, Archief, te vernieuwen. De gedachte was om het deel met de wetenschappelijke artikelen te scheiden van het deel waarin het bestuur, de commissies, de werkgroepen en de conservatoren verslag doen van hun activiteiten en waarin de samenstelling van het bestuur, enz. is opgenomen. De delen horen bij elkaar, worden identiek vormgegeven en krijgen één ISBN-nummer. In alle verspreidingen (naar leden, pers, bibliotheken, enz.) worden ze samen verstuurd. In Archief 2019-II krijgen de schrijvers van de jaarverslagen, net als de schrij vers van de artikelen in Archief 2019-I, de mogelijkheid om illustraties te plaatsen. Ook bestaat de mogelijkheid om in dit deel melding te maken van aanwinsten van het Genootschap. Door de fysieke scheiding van de twee delen wordt de atten- tiewaarde van de jaarverslagen flink vergroot ten opzichte van de oude situatie, waarin ze de laatste pagina's van Archief vulden. De twee delen staan onder de verantwoordelijkheid van twee verschillende re dacties: de bestaande redactie van Archief en Werken blijft verantwoordelijk voor Archief 2019-I en een nieuwe redactie, te benoemen vanuit het bestuur, de Coör dinatiecommissie voor de Collecties, de commissies en de werkgroepen, wordt verantwoordelijk voor Archief 2019-II. Ongewijzigd blijft dat alle jaarverslagen ter goedkeuring worden voorgelegd aan de Algemene Ledenvergadering. Het streven van het bestuur is er op gericht dat het Genootschap de komende jaren vooruit kan met deze oplossing. Eerste editie 2019: Archief - Jaarverslagen 2017 en 2018 In de eerste editie van 2019 werden twee jaarverslagen opgenomen: die van 2017 en 2018. Het boek vormde samen met de driedubbeldikke wetenschappelijke uit gave (Een hoger streven. Bouwstenen voor een geschiedenis van het Zeeuws Ge- 74

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 75