Jaarverslag van de Werkgroep Cultuurhistorie (WCH) over 2019 In 2019 vonden er bestuurlijk geen veranderingen plaats, zij het dat Elly Adri- aansz per 31 december 2019 haar secretariële werkzaamheden voor de Werk groep Cultuurhistorie heeft neergelegd. Zij blijft wel deel uitmaken van het bestuur. 2019 muntte opnieuw uit door een aantal veelzijdige WCH-activiteiten. Eén daarvan (de Goedaert-conferentie) was inhoudelijk- en organisatorisch ge- linkt aan de viering van het 250-jarig jubileum van het Zeeuws Genootschap in 2019. Het bestuur kwam in 2019 vijf keer bijeen, inclusief de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van de WCH. De samenwerking van de WCH met het Univer sity College Roosevelt (UCR) en de Vrienden van het muZEEum in Vlissingen is reeds lang bijzonder goed en onmiskenbaar inspirerend. In 2019 telde de WCH 144 leden. Activiteiten - 14 t/m 16 maart: tweedaags congres 'Johannes Goedaert, zeventiende-eeuwse entomoloog en fijnschilder (1617-1668)' te Middelburg. Op de eerste twee da gen sprak een aantal sprekers over leven en werk van Goedaert en zijn 'Nach- leben' tot op de dag van vandaag in wetenschappen en kunsten. Behalve lezin gen kon men op die dagen deelnemen aan workshops, films, een etsworkshop en een concert. Het symposium werd op 14 maart in de Oostkerk geopend met de lezing 'Goedaert en de metamorfose van insecten' door prof. dr. Eric Jorink, verbonden aan het Huygens Instituut en de Universiteit Leiden. Het oude-mu- ziekensemble 'The Couterpoints' omlijstte de lezing met zeventiende-eeuwse composities. Het gehele evenement was onderdeel van het 250-jarig jubileum van het Zeeuws Genootschap en werd financieel, inhoudelijk en organisato risch ondersteund door een groot aantal instanties en personen. Organisatie: Arjan van Dixhoorn, Kees Beaart, Sophie Krier (werkgroep Goedaert). 76

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 77