stelling voor deze historische gebeurtenis, werd het symposium herhaald op 1 februari 2020. Locatie: woonzorgcentrum De Scheldehof, Vlissingen (met ondersteuning van de gemeente Vlissingen). - 30 november: uitreiking van de tweejaar lijkse Roggeveenprijs voor de beste univer sitaire masterscriptie- en onderzoekpaper. De jury ontving vier masterscripties en vier onderzoekpapers van verschillende Ne derlandse universiteiten. Deze editie werd gewonnen door: (1) Jeroen Lesuis met zijn masterscriptie Gestrand in Zeeland: een onderzoek naar de herkomst van de Guyaanse verentooien in de collectie van het Zeeuws Museum (Universiteit Utrecht, 2018) en (2) Marc Schenkenberg van Mierop met zijn paper Respon ding to the Radical Enlightenment? The Dutch Reformed Church, Hattemism, and Anna Sabbinge (1713-1718) (UCR Middelburg 2019). De winnaars ontvin gen een bedrag van respectievelijk 1.000,- en 500,-. Caroline van Santen, conservator Zeeuws Museum en een van de onderzoeksbegeleiders van Le- suis, vertegenwoordigde de helaas door ziekte afwezige winnaar en las een re sumé van zijn onderzoek voor. Marc Schenkenberg - eveneens afwezig en ver blijvend in Canada vanwege een studie uitwisselingsprogramma - vertelde via Skype over zijn paper. De jury die de onderzoeken beoordeelde, bestond uit de (kunst)historici: prof. dr. Henk Nellen (voorzitter en onderzoeker aan het Huygens Instituut), dr. Perry Moree (directeur ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, Middelburg), dr. Merlijn Hurx (universitair docent Middeleeuw se Architectuurgeschiedenis, Universiteit Utrecht) en drs. Elly Adriaansz (se cretaris). De prijsuitreiking vond plaats in de Oostkerk te Middelburg. Vóór de eigenlijke uitreiking hield prof. dr. Jan Boersema de lezing 'Jacob Roggeveen, zijn reizen en de geschiedenis van Paaseiland'. De verschillende programma onderdelen werden opgeluisterd met pianomuziek van Ludovico Einaudi, ge speeld door Erik Hoogeboom. Organisatie: Elly Adriaansz en André Kastelein. Financiën De financiële administratie van de WCH kende in 2019, als gevolg van de uit gevoerde activiteiten, verhoudingsgewijs forse uitgavenstromen. Daar stond te genover dat ook in 2019 de Provincie Zeeland de activiteiten van de werkgroep ondersteunde met een bedrag van 3.000. Een en ander resulteerde in een nega- 78 2019

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 79