Daarnaast ondernamen we het afgelopen jaar de volgende activiteiten: - Mei: Hollansche-Hoevedag in het Milieu Educatie Centrum (MEC). De Beve- landen in Goes, - In juni vond een bottenvistocht plaats o.l.v. Lex Kattenwinkel. - Augustus: excursie naar de tentoonstelling 'Kijk naar beneden, dan zie je meer' in Axel, - 3 november: excursie naar de Walvis-tentoonstelling in het Natuurhistorisch Museum te Rotterdam onder begeleiding van Klaas Post. - Ook werd in 2019 onder de bezielende leiding van Freddy van Nieulande een bezoek gebracht aan het depot van het Zeeuws Museum, Middelburg. - Het maandelijkse natuurspreekuur in Terra Maris werd ondersteund door een aantal leden. Mededelingen Het werkgroepblad Voluta kwam in 2019 tweemaal uit met dank aan Lex Katte- winkel. Er zijn acht ruilabonnementen met andere verenigingen en twee abonnementen voor het KZGW. Leden kunnen het tijdschrift Voluta downloaden via de website en voor niet-le- den zijn de nummers t/m september 2017 beschikbaar. Jan de Quaasteniet houdt de website bij tot deze is vernieuwd. De bibliotheek van de werkgroep Geologie bevindt zich grotendeels in het Zeeuws Archief en heeft buiten de abonnementen geen nieuwe aanvullingen gekregen. De werkgroep heeft zich aangesloten bij het internationale (Nederland-België) en interprovinciale (Zeeland, Noord-Brabant, Oost-Vlaanderen) initiatief om Unesco-goedkeuring te verkrijgen voor het op te richten Geopark Schelde Delta. Daartoe heeft de ondertekening van de intentieverklaring plaatsgevonden. Financiën De uitgaven in 2019 overschreden de inkomsten met 283,91 maar met een re serve van 1915,99 is de financiële positie van de werkgroep Geologie dusdanig gezond dat een contributieverhoging het komende jaar niet nodig zal zijn. Geologie 81

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 82