In de collectie van het Genootschap en ZB| Planbureau en Bibliotheek waren deze uitgaven nog niet aanwezig. Ze vormen een waardevolle aanwinst voor de verzameling. Mooi dat deze schenking gebeurde in het jaar waarin Middelburg overwoog het inmiddels Molenwaterpark gedoopte park Johannes Goedaertpark te noemen én in het kader van de jubileumactiviteiten op 14 maart een lezing en concert rondom het thema Goedaert plaatsvond. Meer over Goedaert en zijn Metamomorphosis is o.a. te vinden in: Kees Be daart, Johannes Goedaert; fijnschilder en entomoloog. In 2016 uitgegeven door de redactie van Nehalennia. Aanwinst voor de collectie Boeken Mededeling door conservator Paul Aarssen Indische Letteren Aan het Genootschap werd een aflevering (jrg. 33, nummer 2) geschonken. Hierin is een aantal 'Zeeuwse' bijdragen opgenomen. Onder meer een artikel van Coen van 't Veer over het imaginaire Indië in de boeken van Stamperius, van Peter Elde- ring over de Goesenaar Gaspar Berse, van Colinda Verhelst over de vriendschap tussen Hans Warren en Maria Dermout. Daarnaast nog meer artikelen met een relatie met Zeeland. Niet zo genoemd, maar de facto een Zeelandnummer. Aanwinsten voor de muntencollectie Mededeling door conservator Rien Sanderse Aankoop Waarderingspenning Zeeuws Genootschap voor Frederik Nagtglas. Frederik Nagtglas (Utrecht 1821-De Bilt 1902) is na zijn studie in Delft in Mid delburg geplaatst als arrondissements-ijker en burgerde daar al snel in. Naast ge meenteraadslid werd hij lid van het Zeeuws Genootschap en actief als bibliothe caris, conservator en bestuurslid tussen 1862 en 1884. Hij heeft in het museum in de Wagenaarstraat de Ouderwetsche kamer ingericht. Van grote waarde zijn zijn catalogi voor de Zelandia Illustrata, de boekenverzameling van het Genootschap en het vierdelige Levensberichten van Zeeuwen. Als dank voor al zijn werk besloot het bestuur hem ofwel een gouden medaille ofwel een vergulde zilveren medaille en een kunstwerk aan te bieden. Nagtglas AANWINSTEN 85 Juli 2019

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 86