schap. Deze penning is rond 1980 vervaardigd door de Utrechtse kunstenaar Theo van de Vathorst. De beeldzijde toont een boom met wortels en gebladerte, links een omhoog- reikende vogel, rechts een zwaan. De tekst op de keerzijde luidt: PROVINCIAAL UTRECHTS GENOOTSCHAP pug 1773. In de rand is gegraveerd: KZGW 250 jaar 15 juni 2019. Oktober 2019 Aanwinst collectie Archeologische voorwerpen Mededeling door conservator Aagje Feldbrugge Schenking Walcherse archeologische vondsten Recentelijk kregen wij van mevrouw S. Hendrikse te Vlissingen een schenking van, voornamelijk, metalen objecten, opgegraven in de jaren zeventig door L. Pe tiet. De schenking bestaat uit een vijftigtal metalen voorwerpen, waaronder on der andere enkele gouden ringen uit de vijftiende, zestiende en zeventiende eeuw, messing en bronzen riembeslag, gespen, knopen, zegelstempels en mesheften uit diverse periodes. Daarnaast is er ook een grote hoeveelheid in Vlissingen en/of Middelburg gemaakte kralen geschonken. Alle voorwerpen zijn op Walcheren gevonden. Een aantal van de mesheften zijn heel bijzonder van vorm en materiaal. Sommige niet-metalen exemplaren worden nu onderzocht om de precieze her komst van het materiaal waarvan ze gemaakt zijn te achterhalen. Aanwinst collectie Natuurhistorische voorwerpen en Naturalia Mededeling door conservator Gerard Heerebout Schenking schelpencollectie Conservator Freddy van Nieulande schonk het Zeeuws Genootschap een collec tie fossiele en recente schelpen van ruim 2.000 eenheden. De collectie bevat hon derden verschillende soorten: voornamelijk schelpen van de Zeeuwse stranden zoals van Cadzand, Domburg, Ritthem, De Kaloot. De schelpen zijn verzameld in de afgelopen 40 jaar. 88 2019

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 89