Voorwoord 7 In 2019 bestond het Zeeuws Genootschap 250 jaar. Al in 2015 werden plannen gemaakt om dit jubileum groots te vieren. Het doel was om de hele provincie bij de festiviteiten te betrekken en daarmee de naamsbekendheid van het Ge nootschap, zijn collecties, zijn publicaties en zijn activiteiten verder te vergroten. Dat dit is gelukt, is geen geheim meer en het bestuur en de vrijwilligers kijken met tevredenheid en nog steeds veel plezier terug op 2019. Uiteraard besteden we in deze editie van Archief Jaarverslagen, ruim aandacht aan het jubileum. Het samenstellen ervan was voor de redactie opnieuw een feest, en dat kwam goed uit in een periode dat de wereld er totaal anders uitziet dan een jaar geleden. U kent allemaal de reden: de uitbraak van corona en - vooral - de maatregelen die wereldwijd werden genomen om de ziekte in te dammen en zo mogelijk terug te dringen. Van de wijze waarop het Genootschap het jaar 2020 is doorgekomen zult u in de volgende editie van Archief kennis kunnen nemen. In deze editie beperken we ons tot de jaarverslagen van 2019. Zoals u weet is in 2018 gekozen om Archief te splitsen in een deel met wetenschappelijke artikelen en een deel met verslagen van de commissies, de conservatoren, de werkgroepen en de redacties. Op deze wijze konden we, uitgebreider en meer geïllustreerd dan voorheen, de eigen geschiedenis van het Genootschap vastleggen. De eerste uit gave in 2019, die de jaarverslagen van 2017 en 2018 bevatte, was hiervan een mooi voorbeeld. Dat de uitgave van 2020 met de jaarverslagen over 2019 net zo dik is geworden, ligt niet alleen aan het jubileum, maar ook aan het feit dat er naast de feestelijkheden nog veel meer is gebeurd. U kunt het allemaal lezen op de volgen de pagina's.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 8