Huis "Heesterlust", Schuddebeurs, omstreeks 1930, toen bewoond door Jhr. C. A. van Citters. Zo werd in de jaren 1910 tot 1911 te Stavenisse een geheel nieuw kerk gebouw voor de Nederlands Hervormde Gemeente gebouwd, nagenoeg voor rekening van de familie. Een ander voorbeeld van die gezindheid is het voormalige streekziekenhuis te Noordgouwe, dat er vermoedelijk nooit zou zijn gekomen zonder de krachtige financiële steun vooral van de beide zusters van "Weelzicht". 11) En de voormalige bewaarschool van Stavenissedroeg niet voor niets de naam van der Lek de Clercq. Kees en Vien hadden een groot gezin: vier zoons en vijf dochters. De oudste dochter - zij werd op 9 maart 1836 in Den Haag geboren - trouwde met haar volle neef Mr. Johannes de Clercq van Weel. Hij was president van de rechtbank te Haarlem. De vier dochters van dit echt paar - drie van hen bleven ongetrouwd - hadden geen nakomelingen. De familie de Clercq van Weel verwierf de buitenplaats "Zorgvlied" op Schuddebeurs in 1911. Toen overleed de toenmalige bewoonster, de we duwe Schuurbeque Boeye - van Dongen, in de familie destijds bekend als tante Mienekoos. Mejuffrouw Jeanne de Clercq van Weel, een van de vier dochters, werd eigenares van "Zorgvlied". Ik herinner mij in Cannes, waar zij destijds woonde, fraaie geschilderde portretten van Kees en Vien - toen zij nog niet lang getrouwd waren - te hebben gezien. 12) Een volgende dochter trouwde met Jhr. Mr. L. van Citters, kantonrech ter te Zierikzee. Hun zoon was burgemeester van Noordgouwe en bewoon de het van zijn grootvader Kees afkomstige "Heesterlust". 13) Ook diens zoons bleven Schouwen trouw en werden er burgemeester, respectievelijk van Haamstede en Burgh. 49

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1976 | | pagina 49