Jhr. Mr. G. L. Schorer was de echtgenoot van de derde dochter. Ook al een ras-Zeeuw. Hij werd president van de rechtbank te Haarlem en stierf jong; zijn vrouw overleefde hem met vierenveertig jaren. Deze tak van de Schorers is in mannelijke lijn uitgestorven. Er waren twee ongetrouwde dochters, die "Weelzicht" bewoonden. Het huis werd in de oorlogsjaren verwoest. 14) Hoewel er vier zoons waren, is de familie Van der Lek de Clercq toch uitgestorven. De oudste was vice-president van de rechtbank te Middelburg. Uit zijn huwelijk had hij een dochter, echtgenote van Jhr. W. C. van Panhuys, destijds burgemeester van Noordwijk. De tweede zoon was Mr. Jan Kees. Evenals zijn vader was hij notaris te Zierikzee. Hij woonde op het Havenpark, waar nu hotel Mondragon is gevestigd. Zijn huwelijk bleef kinderloos. Daarop volgde Theodoor, die ongetrouwd was en voornamelijk op het slot Haamstede woonde. Aan de instandhouding en inrichting van het kas teel heeft hij bijzonder veel zorg besteed. De jongste zoon was Mr. Dr. Johan Francois. Gehecht als ook hij was aan Zierikzee en Schouwen, begon hij zijn loopbaan als gemeente-secre taris van Zierikzee. Hij woonde op het Havenplein, in het huis naast en boven het Vrijpoortje. Zijn drie dochters werden daar geboren. De fa milie vertrok echter en mijn grootvader volgde - ook al - een rechter lijke carrière in Rotterdam en Den Haag. Bij zijn dood in 1934 stierf de familie van der Lek de Clercq in manne lijke lijn uit. In Zierikzee is de naam bijna vergeten. De huizen die zij op het eiland bewoonden, zijn in andere handen overgegaan. Alleen het landgoed slot Haamstede wordt in stand gehouden door de gezamenlijke nakomelingen van Johan Francois. Het wordt er in de huidige tijd overigens niet gemakkelijker op om een kasteel en een landgoed te onderhouden. Het reizen naar Zwitserland is er daarentegen wèl gemakkelijker op ge worden Hierna volgt een resumé van het reisverhaal, voorafgegaan door een overzicht van de familierelaties der beide echtparen. Het dagboek begint met een inleiding van ongeveer zeven bladzijden, waarin de overwegingen worden uiteengezet die aan het besluit om op reis te gaan voorafgingen. Al naar dat het best uitkwam, is de tekst afwisselend overgenomen, ge parafraseerd of omgezet in hedendaags Nederlands. Letterlijk overge nomen passages staan tussen aanhalingstekens. Onder de verblijdende en aangename vooruitzichten die met ons huwelijk gepaard zouden gaan, behoorde ook de gedachte aan ons plan om een reis naar het een of andere ons onbekende land en volk te ondernemen. Reeds lange tijd hadden wij ons met dit vooruitzicht bezig gehouden, ja zelfs verheugd, en menigmaal was bij ons reeds de vraag: waarheen? met; naar het heerlijke Zwitserland beantwoord. Maar aan zulk een reis waren „zwarigheden" en gevaren verbonden. De familie raadde in ieder geval categorisch af om met z'n tweeën op reis te gaan. 50

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1976 | | pagina 50