v. 1. n. r. dr. J.J. Westendorp Boerma, P. van Beveren en J. Stevense. Kleine restauraties aan straatmeubilair zoals stoephekken,, -palen, -ban ken, hoefstallen, maar ook aan oude grafzerken en dergelijke, kunnen door onze vereniging worden gesubsidieerd. Ook koopt "Stad en Lande" wel huisjes, die dan gerestaureerd worden. In vorige eeuwen kende men geen huisnummering, doch stonden namen op de panden. Tijdens het Monumentenjaar 1975 was onze bijdrage aan Zierikzee om deze weer op de gevels te schilderen. Stad en Lande geeft ook oorkonden uit, waardoor onze waardering voor gerestaureerde ge bouwen tot uitdrukking komt. Door publikaties en lezingen over de lokale historie trachten we in rui me kring belangstelling voor ons streven te krijgen. In de streekpers vinden we een trouwe bondgenoot en in de Zandloper reeks verschenen enige boekjes over de historie van ons eiland. Het Mededelingenblad, sedert vorig jaar in fraaier uitvoering, verschijnt driemaal per jaar. Tweemaal per jaar wordt een ledenvergadering gehouden, waarin een spreker een actueel onderwerp behandelt. Bovendien houden we reeds vijf jaar een cursus streekgeschiedenis, uit vier lezingen bestaande, over gevarieerde onderwerpen. Kleine excursies op het eiland en jaarlijks een grote excursie daarbui ten, trekken steeds veel deelnemers. De laatste jaren is het usance om afwisselend een stad in Nederland of in Vlaanderen te bezoeken. Dat laatste vooral, omdat Zeeland qua bevolking en cultuur nauwe banden met Vlaanderen heeft. Zo trachten wij door onze activiteiten een bijdrage te leveren om het prachtige Zierikzee, de andere plaatsen en het polderlandschap zo gaaf mogelijk te bewaren. 5

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1976 | | pagina 5