INLEIDING Na het voltooien van de jaargangen 1-10 van de "Kroniek van het Land van de Zeemeermin (Schouwen-Duiveland)" leek het ons een goede zaak een index samen te stellen van persoons- en aardrijks kundige namen. De aanwezigheid van een dergelijke toegang is van groot belang voor een optimaal gebruik van het jaarboek. Er is van afgezien een index te vervaardigen op onderwerpen (trefwoorden). De inhoudsopgave van de Kronieken 1 tot en met 10 funktioneert als een eerste toegang en hulpmiddel Ter toelichting en verantwoording bij de index merken wij het volgende op: PERSOONSNAMEN. Opgenomen zijn namen genoemd in elk artikel in de Kroniek verschenen, in de noten of in de toegevoegde aantekeningen. Betreft het echter uitsluitend als "bron" vermelde schrijvers of zegslieden dan zijn de namen buiten de indexering gebleven, tenzij deze personen in het artikel zelf een rol spelen of daarin als historicus of uit anderen hoofde worden geciteerd. De namen van de schrijvers van de artikelen in de Kroniek zijn vermeld. Bijbelse, heiligen- en mythologische namen ontbreken, tenzij deze essentieel zijn voor het betreffende artikel. AARDRIJKSKUNDIGE NAMEN. Opgenomen zijn namen van plaatsen, gemeenten, waterschappen en polders, landstreken, gewesten, provincies, staten en landen. De namen "Neder land" en "Schouwen-Duiveland" bleven evenwel buiten beschouwing. Voor de op een "bron" betrekking hebbende plaatsnamen is bij de per soonsnamen beschreven regel toegepast. Namen van zeeën, meren, rivieren, bergen en dergelijke zijn weggelaten. Bijvoeglijke naamwoorden van geografische namen afgeleid zijn uiteraard ook niet opgenomen. De schrijfwijze van de aardrijkskundige namen is in het algemeen aangepast aan de thans gebruikelijke. ALGEMEEN Het "Woord vooraf" en de "Inhoudsopgave" van de Kroniek zijn niet van wezenlijk belang voor de inhoud. Daarin voorkomende namen zijn dus niet in de index verwerkt. Hierachter volgt een inhoudsopgave van de eerste tien jaargangen. In de illustraties voorkomende namen en de namen van de vervaardigers van die illustraties (tekenaars, schilders, fotografen) zijn evenmin in de index te vinden. -

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1976 | | pagina 3