INHOUDSOPGAVE JAARGANGEN 1-10 Jaargang 1 1976) J.L. Braber, Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland dr. J.J. Westendorp Boerma, Pieter Moggeeen merkwaardige burge meester van Zierikzee. W.H. Keikes en H.Uil, Terugblik na vier eeuwen op het beleg van Zierikzee 1575-1576. mrF.Th. DijckmeesterTwee Zierikzeese echtparen op huwelijks reis naar Zwitserland in 1835. dr. A. de Vin, Commentaar op het gedicht en het dialect van een Brouwse garnalenvisser M.G. Westerhof, Kerk en Toren te Nieuwerkerk in Duiveland. W.P. de Vrieze, De historie van de boerderij van de familie Smallegange te Haamstede. J.P.J. Lokker, Aart van den Broecke - een vurig patriot uit Burgh. De belaagde onschuld of de schuldige belaagd. Jaargang 2 (1977) dr. P.J. Meertens, Jacob Cats 1577-1660. H. Uil, Het legaat van de Zierikzeese koekbakker en kruidenier Jacobus Dekker. dr. Tjaard W.R. de Haan, Volksverhalen op Schouwen-Duiveland W.H. Keikes, Schip uit Zierikzee, geschilderd op terrine/1787 ir. J.A. Trimpe Burger, Brabers bij Haamstede, een opgraving 1956-1957. ds. M.G. Westerhof, De grafzerken uit de zestiende en zeventiende eeuw in de Nederlands Hervormde kerk te Nieuwerkerk. M.E. Jansen-Glas, De vrouwendracht van Schouwen-Duiveland. I. van Bel, De boeiende zeemansloopbaan van een Zierikzeese jongen. dr.mr. H.P. Schaap, Zieriks-ee en het ontstaan van het Burggraaf- schap Zeeland in de Middeleeuwen. Jaargang 3 1978) M.J. Bij de Vaate, De ramp van 1 februari 1953, een kwart eeuw geleden. A.M. Geluk, Eens een erbarmelijk land J. Schot BWzn., Iets over de visserij op de Zeeuwse stromen en de daarmee verbonden scheepstypesin het bijzonder rondom Schouwen- Duiveland E.W. Smit, "De Nieuwe Visscherij" te Zierikzee 1818-1835. J.P. van den Broecke, Burghsluis en het geslacht Van der Klooster.

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1976 | | pagina 5