W.P. de Vrieze, Het wel en wee van de oude herberg "Westen- schouwens Welvaren" (alias Kaatje en Kootje). L.A. Capelle, Een officiële plechtigheid in Oosterland in den jare 1794. dr.mr. H.P. Schaap, De vijandelijkheden tusschen het huis Dampierre en het huis Avesnes op Schouwen-Duiveland (anno 1304) en de rol van Paiedroghe van Calais en Jan van Renesse. dr. A. de Vin, Een vergelijking tussen twee dialectschrijvers van ons eiland naar tijd en plaats, "Joös van Jaone" en "Wullum uut Bru". Jaargang 4 1979) G.J. Lepoeter, 67 burgemeesterschap van de familie Van der Have in Ouwerkerk en 99 jaar in Oosterland en Sirjansland. drs. J.H. Kluiver, De orgels van de St. Lievensmonsterkerk en Nieuwe Kerk te Zierikzee. dr. C.M. van Hoorn, Enige belangrijke figuren uit de geschie denis van de geneeskunde in Zeeland-, in het bijzonder te Zierikzee Dialectbijdragen van "Joös van Jaone", P.D. de Vos en "Wullum uut Bru" (met inleiding en commentaar van dr. A. de Vin). dr. P.C.J. van Dael, De grafkapel voor de ambachtsheren van Dreischor dr. H.J. van Zuylen, De Rotterdamse Tramweg Maatschappij op Schouwen-Duiveland Jaargang 5 (1980) W.P. de Vrieze, Het slot Kraayestein te Burgh. H. Uil, Middeleeuwse strafbedevaarten vanuit Zierikzee. J.A. Brandenbarg, Job Gommersz. als vereerder van de Heilige Moeder Anna, uitingen van de Anna-devotie op Schouwen-Duivela in de late Middeleeuwen. P.J. van Langeraad, De 1andbouwhavens op Schouwen-Duiveland, in het bijzonder van Beldert bij Dreischor. Een keuze uit onze dialect schrijvers"Joös van Jaone", Kees Kollenaar en "Wullum uut Bru", met inleiding en commentaar va dr. A. de Vin. ir. J.L. van Sloten, Vijftig jaar waterleiding op Schouwen- Duiveland A.C.W. van der Vet, Dagboeken uit de meidagen van 1940. Jaargang 6 (1981) M.K. Buth, De menwagen (boerenwagen) op Schouwen-Duiveland. drC.M. van HoornEen bijdrage tot de ge sch ie den is van de verloskunde in Zierikzee (deel I).

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1976 | | pagina 6