J.L. Braber en Fred Jilleba* De kazerne te Dreischor en zijn bewoners, met de bouwkundige geschiedenis. J.A. Brandenbarg, Dr. Jan Macquet, een Zierikzeese dichter uit de achttiende eeuw (1731-1798). P.F. Vleugel, Vloedplanken in Zierikzee. W.H. Keikes, Ziek zijn, beter worden in Noordgouwe. Lotgevallen van een klein ziekenhuis op Schouwen-Duiveland tot de stichting waarvan 80 jaar geleden werd besloten. C.J. Boot, 50 jaar vliegveld Haamstede. Drie dialectauteurs en een "sociaal" dialectonderzoekster (met inleiding en commentaar van drA. de Vin). Jaargang 7 1982) dr.ir. S.F. Kuipers, Dammen en dijken uit de 11e en 12e eeuw in de polder Schouwen. drC.M. van Hoorn, Een bedrage tot de geschiedenis van de ver loskunde in Zierikzee (deel 2). H.Uil, De brand van de Sint-Lievensmonsterkerk te Zierikzee in 1832. drs. J.P.J. Lokker en H.Uil, P.D. de Vos, geschiedschrijver en archivar is ing. M.H. Wilderom, Muraltmuren. K.J. Sijsling, Henri Bakker en de eerste vliegdemonstraties in Oosterland E.W. Smit, Van rommelzolder tot stadhuismuseum. Onze dialectschrijvers: ditmaal Schouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee (met inleiding en commentaar van dr. A. de Vin). Jaargang 8 1983) Ton Brandenbarg, Beproefd maar niet gebroken. Impressies in woord en beeld van de watersnood in 1953. M.K. ButhBegrafenissen en begrafenisgebruiken op Schouwen- Duiveland J. Schot BWzn., "Opgaan, blinken en verzinken" van de Zierik zeese oesterkweek- en handel. dr. C.M. van Hoorn, Een bijdrage tot de geschiedenis van de verloskunde in Zierikzee (deel 3, slot). Wiebe H. Keikes, Beeld en sfeer van het oude Schuddebeurs lustoord op Schouwen. drs. J. Geers, Hier is verborgen Waalko Dingemans, De schildersfamilie Dingemans te Westen- schouwen. Het begin van de twintiger jaren. Bru en Brouw, dialectbakermatten van Wullum en Bêênekluuver (met inleiding en commentaar van dr. A. de Vin).

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1976 | | pagina 7