WOORD VOORAF Bij de tweede „Kroniek van het Land van de Zeemeermin" (Schouwen- Duiveland) richten wij allereerst een woord van dank tot de auteurs. Dankzij hun bijdragen bieden wij u wederom een jaarboek aan met een in teressante en gevarieerde inhoud. In het jaar waarin wij het feit herdenken dat de dichter Jacob Cats 400 jaar geleden te Brouwershaven geboren werd, moesten wij aan deze ge beurtenis in de eerste plaats aandacht schenken. Wij prijzen ons bijzon der gelukkig van Dr. P. J. Meertens, een groot kenner van de Zeeuwse literatuur en volkskunde, een herdenkingsartikel te kunnen plaatsen over deze bekende 17de eeuwse Zeeuw. Wegens ruimtegebrek moest ditmaal een artikel in verband met de streek taal achterwege blijven. Aan dit onderwerp zullen wij in de volgende kro nieken ruime aandacht besteden. De auteurs hebben hun onderwerpen gekozen uit de regionale en plaatse lijke geschiedenis van de verschillende historische tijdperken, de folklore en de familiegeschiedenis. Wij hopen en verwachten dat wij ook voor de volgende kroniek vele bijdragen mogen ontvangen van lezers of andere belangstellenden over de steeds weer boeiende geschiedenis van stad en land van Schouwen-Duiveland en zijn bewoners. Bij het ter perse gaan van deze kroniek bereikte ons het droeve bericht van het overlijden van onze zeer gewaardeerde penningmeester, de heer G. J. Vorstheuvel Labrand. Hij was een buitengewoon beminnelijk man, die ons altijd met grote bereidwilligheid terzijde stond. Wij zullen zijn medewerking zeer missen. Redactiecommissie Jaarboek 1977 van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland: J. C. Reitsma-d'Ancona, voorzitster J. L. Braber J. Klepper J. P. J. Lokker H. Uil, secretaris Dr. A. de Vin G. J. Vorstheuvel Labrand, penningmeester ~j~ W. P. de Vrieze 3

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1977 | | pagina 5