broeders het voormelde land, van onzentwege, zonder schadevergoeding en zonder kosten zullen verwerven, alsook derzelver kleinkinderen. -- Ten slotte willen wij er op wijzen dat ook bij K. van Alkemade P. van der Schelling, in hun „Beschrijving van de stad Briele en den lande van Voorn" (Rotterdam 1729), de beide oorkonden worden weergegeven „uit het Latijn vertaald". (Op verzoek van de auteur is dit artikel afgedrukt in de ongewijzigde spel ling- De Vries en Te Winkel). Lijst van enkele geraadpleegde werken: K. van Alkemade en P. van der Schelling, „Beschrijving van de stad Briele en den lande van Voorn" (Rotterdam 1729) dr. W. F. Andriessen, „Historia dominorum de Teysterband, etc. etc." (diss. A'dam, Purmerend 1933) in 't bizonder bladz. 129. prof. mr. E. J. J. van der Heyden, „Aanteekeningen bij de Geschiedenis van het Oude Vaderlandsche Recht", tweede stuk (Nijmegen-Utrecht 1938) L. de Man (=Leo Dumoulin, pr. „Handboek der Vlaamsch-Nationale Geschiedenis" (Lannoo, Tielt z. j. met name: bladz. 47 en 48. Raymond Monier, docteur en Droit, licencié ès-lettres: „Les Institutions Judiciaires des Villes de Flandre" (Lille-Rijsel, 1924) J. Noterdaeme en H. P. Schaap, „Nieuwe Maerlant-Problemen" (in: Tijd- schr. voor Nederlandse Taal- en Letterkunde, dl. L. XXX. II, afl. 2-3, 1966 (in 't bijzonder bladz. 117) dr. Henri Obreen, „Bijdragen tot de kennis der middeleeuwsche geslach ten van Holland en Zeeland". „De heeren van Voorne. (in: Maandblad van het Genealogisch-Heraldisch Genootschap „De Nederlandsche Leeuw", 1928) Pleimion Naibh (=K. de Vleeschauwer„Zannekin, en de Vrijheidsstrijd van het Kustland van 1323 tot 1328" (J. Lannoo, Tielt 1928) (in 't bijzon der: bladz. 117 - 118) Charles Verlinden, „Flandre et Zélande sous Robert I, le Frison" (in: Revue beige de Philologie et d'Histoire, tome X, jan. -juni 1931, bladz. 1086 - 1093) Dezelfde, „Robert Ier, le Frison, comte de Flandre", Etude d'histoire politique (Antwerpen, Parijs, s-Gravenhage 1935) P. D. de Vos, „Een blik op het ontstaan en de verdere ontwikkeling van Zierikzee" (in: Oudheidkundig Jaarboek 1921) dr. J. J. Westendorp Boerma en prof. dr. C. A. van Swigchem, „Zierik zee vroeger en nu" (Fibula-Van Dishoeck, Bussum 1972)

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1977 | | pagina 95