Per twee schepen was één boekhouder aangesteld. Deze boekhouders zouden een schadevergoeding ontvangen voor hun moeite en tijdverlet. Het stadsbe stuur had bij de benoeming van de diverse functionarissen grote invloed. Door de uit de instructies voor de verschillende functionarissen voortsprui tende verplichting tot het bijhouden van een grote verscheidenheid aan ad ministratieve bescheiden ien een overdreven controle ontstond een vorm van overorganisatie, hetgeen de overzichtelijkheid en- het soepel werken van de onderneming niet bevorderde. Aan de Commissie van Toezicht was een veelheid van taken toebedeeld, te we ten: a. Controle op alle ambtenaren en bedienden behorende tot „De Nieuwe Vissche- rij", alsmede op hun kantoren en toezicht op de handhaving der reglemen ten en instructies. b. Bemoeiingen met de bouw, respectievelijk de aankoop van nieuwe of oude schepen, inclusief de bijbehorende uitrusting (tuigage, netten etc.) en het voortdurend onderhoud van dit alles. c. Toezicht op de aanschaffing, verzorging, bewaring en uitdeling van al de overige objecten, tot de visserij behorende. De Commissie van Toezicht werd hiertoe in drie verschillende afdelingen ver deeld, die elk een van de bovenvermelde deeltaken voor hun rekening namen. Ook konden door de Commissie van Toezicht, indien zulks nodig werd geacht, personele commissies benoemd worden. Als geheel was de Commissie van Toezicht verantwoording verschuldigd aan de gemeenteraad. Vischsloep uit het midden der 19de eeuw. Deze vaartuigen werden hier in de eerste helft der 19de eeuw uit Frankrijk over genomen. Dit model heeft nog de platte spiegel en het kottertuig waardoor zich de oudere sloepen kenmerkten. 36

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1978 | | pagina 38