zoon Willem tijdens een reddingsoperatie verdronk. Willem -een schone ster ke vent, aldus de familiebeschrijver- was destijds duiker bij het bergings bedrijf Van der Tak. Toen de Franse lichter „Falaise" op 24 oktober 1921 op de Maasvlakte strandde, bood Willem van der Klooster zich aan als vrij williger voor een tocht met de reddingboot President van Heel, omdat een bemanningslid wegens ziekte niet mee kon. Toen de reddingboot op zijn tocht naar het in nood verkerende schip omsloeg, verdronken zes van de zeven op varenden, waaronder Willem van der Klooster. Voor diens vader kwam deze klap hard aan. Het feit dat aan Willem en zijn verdronken makkers posthuum de zilveren erepenning voor menslievend hulpbetoon en de zilveren medaille van de Franse republiek werden toegekend, kon de pijn over het verlies van zijn zoon maar nauwelijks verzachten. In Hoek van Holland richtte men een gedenkteken op. Er staat een redder op afgebeeld die over het water tuurt. Op het monument staan de namen van de omgekomen bemanningsleden ingebeiteld. Een blijvende herinnering aan het offer dat zij brachten, is daardoor ver zekerd. --4.;. W V,\hl r'L Van de vele tochten die ook Kees van der Klooster als schipper van de red dingboot maakte, moeten we ons tot een enkele vermelding beperken. Zo on derstreept de volgende gebeurtenis nogmaals het feit dat de Kloosters van toen bepaald niet kinderachtig waren. Toen in de jaren twintig van deze eeuw een zeeboot op de Maasvlakte strandde, waren noch de reddingboot van Hoek van Holland, noch die van Stellendam voor een reddingsaktie beschik baar. Men riep toen de hulp in van de reddingboot van Burghsluis. Zonder verwijl voeren Kees van der Klooster en zijn mannen binnendoor naar Hoek 73

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1978 | | pagina 75