omstandigheden waren alle Kloosters op hun best en daarop maakt ook Marius geen uitzondering. Hij liet zich een lijn ombinden en begaf zich gekleed te water. Een diepe strandgeul belette hem bij het schip te komen. Hij liet zich daarop naar het droge strand terugtrekken, trok snel zijn kleren uit en begaf zich opnieuw te water. Achtereenvolgens gelukte het hem drie ma trozen aan land te brengen en als laatste redde hij schipper D. Gonzales uit De Panne, wiens been was gebroken. Voor zijn moedig gedrag kreeg Marius van de koning van België een getuigschrift, koningin Wilhelmina schonk hem een medaille en van de reddingmaatschappij kreeg hij een gratifikatie. Over deze gebeurtenis vermeldt de onbekende familie-beschrijver nog de vol gende bijzonderheid: „Zelf kon ik voor Marius ook nog wat doen. Ik heb de gehele geschiedenis geschreven aan het Carnegie-Heldenfonds. Ik heb daarin tevens vermeld dat de grootvader van Marius -Dirk van der Klooster- in zijn leven ook meerdere mensen had gered en in behoeftige omstandigheden ver keerde. Ik vroeg of ze daaraan wat konden doen. Een week later kreeg ik honderd gulden in gouden tientjes en gouden vijfjes met de opdracht dit naar eigen goeddunken te verdelen tussen Marius en zijn grootvader. Ik heb toen ieder vijftig gulden gegeven." (En bovenstaand verhaal klopt iets niet. Volgens mijn gegevens overleed grootvader Dirk in 1890, terwijl kleinzoon Marius zijn heldendaad drieën twintig jaar later uitvoerde. Vermoedelijk is er sprake van Marinus -de vader van Marius- of van Dirk, diens oom. (zie foto) 76

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1978 | | pagina 78