Dr. K. de Raaf, een leraar Nederlands uit Rotterdam, maakte omstreeks 1922 een olie verfschilderij. Een detail hiervan uit het zuidoosten gezien vormt Westenschouwens Welvaren. Dit is de witte gevel. Op het „kerkhof" de stapels ongedorsen koren van L. van de lande. Voor de familie De Raaf werd als zomerhuis „Scouden" gebouwd dat aanvankelijk „Zorgvrij" heette. „De eigenaar van het vanouds bekende café „Het Wapen van Westenschouwen", dhr. L. v.d. Zande Sr. heeft zijn inrichting aan den kant naar het strand in een alleszins riant pension doen verbouwen. Het verbouwde gedeelte bevat zes in wit lak gemeubelde slaapkamers met één-, tweepersoons-, dubbele- en kinderledikanten. Alle kamers hebben stroomend water en electrisch licht; voor voldoende kasten op deze kamers en op den langen corridor daarnaast is zorggedragen. Bedden en vloerbedekking zijn keurig. Van af de kamers heeft men een bekoorlijk gezicht op de begroeide duinen van Westenschouwen. De ruime eet- en conversatiezaal is smaakvol ingericht en in rustigen stijl gemeubileerd; op alle kamers is aan doelmatige ventilatie de volle aandacht geschonken. Het geheel ademt netheid en rust en maakt op den bezoeker een prettigen indruk; de familie v.d. Zande heeft er uit gehaald, wat er uit te halen was. Het pension is afgescheiden van het eigenlijke café. Wij twijfe len niet aan het succes der nieuwe inrichting van dhr. v.d. Zande, die over voldoend bedienend personeel beschikt." Van de eerste badgasten, die voor 3,50 volpension hier met vakantie kwa men, kunnen worden genoemd: de familie Legemaate, Gilhuis en Van der Mieden 91

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1978 | | pagina 93