„Westen Sehouwens Welvaren' Hotel-Pension, L. v. d. Zande. toerisme. De Van de Zande's van „d'erberge' (de herberg) zoals Leendert sr. met zijn drie jongens Leendert, Wim en Johan bekend stonden, boerden voor de oorlog op 45 gemeten (ongeveer 18 ha) bouw- en weiland. Nadien vertrok Johan naar het „Paardenbosch" en verliet Wim de agrarische sector. De laat ste keerde na overlijden van Van de Zande sr. in 1949 weer terug om samen met zijn oudste broer het landbouwbedrijf voort te zetten. Op „het kerkhof" aan de andere kant van de weg stonden reeds een wagenhuis en een koeienstal. Deze gebouwen verdwenen om plaats te maken voor een stenen koeienstal en een grote kapschuur voor gebr. Van de Zande. Veel eerder was daar in 1923 met stenen van het oude eendenkooihuis uit de „Westerse Laagte" een var kenshok gebouwd. gelegen in mooie omgeving van Bosch en Duin. 5 minuten van het strand. Nieuwe frissche slaapkamers, electrisch licht en stroomend water. Prima consumptie en gerenommeerde keuken. Gratis Autostalling. Tijdige aanvragen aanbevolen. Beleefd aanbevelend, Een advertentie van 1935 uit het boekje De duinstreek van Haamstede en Burgh". Uitgegeven door ,/ie Vereniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in de gemeenten Haamstede en Burgh". Na de oorlog kwam het restaurant pas goed op gang. De dames Van de Zande maakten naam met hun gerenommeerde keuken. Vele voorname gasten uit binnen- en buitenland verbleven in Hotel Restaurant „Westenschouwens Welvaren". De naam Van de Zande kenden vele gasten nauwelijks, alleen de voornamen waren hen des te bekender. In een Zierikzeese winkel vroeg Prinses Irene eens waar het restaurant van Kaatje en Kootje was. In 1971 meenden de dames van hun welverdiende rust te moeten gaan genieten. Ze verkochten hun bedrijf aan de familie Hoeneveld. Deze verbouwden afgelopen winter de zaak grondig. 93

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1978 | | pagina 95