provincie deed daar nog de helft bij. Later moest dit worden terugbetaald. In 1964 kon door een zuinig beleid voor het eerst weer een winst worden geboekt 6.000,De geactiveerde verliezen waren inmiddels opgelopen tot 868.000,Door sanering van de balans met het aanspreken van de intussen gevormde reële reserves kon dit worden teruggebracht tot 70.000,wat vervolgens geleidelijk verminderde. Het voormalige kantoor Lange Nobelstraat 46 te Zierikzee. In 1967 gerestaureerd en aan de achterzijde uitgebreid. Nog één zaak bleef over: vernieuwing van het oude kantoor aan de Lange Nobelstraat te Zierikzee, dat ook onder zout water had gestaan. Al direkt na de watersnood was een architect aangezocht voor nieuwbouw ter plaatse, maar het Rijk gaf geen goedkeuring daarvoor hangende het financiële onder zoek. Wel werd besloten het oude pand als monument te restaureren en een nieuw magazijn met werkplaats en kantoorruimten om de hoek aan het Janne- wekken te bouwen. Eerst in 1965 kwam de goedkeuring en in 1967 werd de nieuwbouw door de commissaris der Koningin geopend. Deze hield daarbij een pleidooi, dat al niet meer zo nodig was, voor aansluiting bij het in op bouw zijnde waterleidingbedrijf voor heel Zeeland. Deze aansluiting werd op 1 januari 1968 een feit. Zeeuwsch-Vlaanderen sloot zich twee jaar later aan. De eerste taak van de nieuwe maatschappij was zekerstelling van de water winning op de lange termijn. Na veel studie kwam plaatselijke infiltratie van de duinen met Haringvlietwater als beste oplossing uit de bus. Hiertoe werd samen met Goeree-Overflakkee besloten. Na fusie met Goeree-Overflak- kee op 1 januari 1975 ontstond de huidige NV Watermaatschappij Zuid-West- Nederland. Op 30 juni 1978 vloeide het eerste water uit het Haringvliet in de duinenHet geheel nieuwe pomp- en zuiveringsbedrijf naast het oude, dat afgebroken werd, is op 4 juni 1980 officieel in gebruik gesteld, vijf tig jaar na de opening van de waterleiding. Ditmaal niet door of namens de minister, omdat er nog een beroep bij de Kroon liep tegen zijn beschikking tot uitbreiding van de waterwinning in de duinen 109

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1980 | | pagina 111