Afbeelding van een oude Fokker CV - ook wel C 5 genoemd die in 1940hoewel verouderd3 de ruggegraat van de Nederlandse Militaire Luchtvaart vormde (Foto: Luchtmachtvoorlich tingsdienst) Het vliegveld was versperd met boerenwagens, palen en brokken beton. Nadat enige banen waren vrijgemaakt, waren daarop de hierboven vermelde toestel len uit Gilze-Rijen veilig geland. Op 10 Mei 14.00 vertrokken twee C V toestellen met opdracht een bom aanval uit te voeren op het vliegveld Waalhaven. Beide toestellen werden echter onderweg daarheen neergeschoten. De vier niet beschadigde C V toestellen van de vliegschool Haamstede wer den op die dag overgegeven aan C.-IVe Vliegtuiggroep Op 11 Mei tussen 6.10 en 7.00 werd een Duits Heinkelvliegtuig door de 162e Bt.Lu.A. neergeschoten en een der inzittenden, die per parachute was ge daald, gevangen genomen en naar Zierikzee overgebracht. Het detachement Haamstede nam stellingen in bij Renesse. Alle communicatie met C.-Depot L.S.K. te Rotterdam bleek op die dag na 12.00 verbroken te zijn. Omstreeks 14.30 voerden een aantal Heinkels een aanval op het vliegveld en de omgeving daarvan uit, waarbij lichte bommen werden afgeworpen en veel met mitrailleurs werd gevuurd. Enige vliegtuigen, een aantal zomerhuisjes, het hotel de Schouwsche Boer (cp.-C.-IVe Vliegtuiggroep) en het K.L.M. res taurant (cp.-C.-3e Comp.Bew.Tr.werden beschadigd. Een onderofficier werd licht gewond. De 162e Bt.Lu.A.die de nacht tevoren van stelling was ver anderd, werd niet door de vijand aangevallen. Zij kon ongehinderd een krach tig verdedigend vuur afgeven. De Duitse luchtaanval had echter het moreel van het personeel der 3e Comp. Bew.Tr. ernstig aangetast. Dit bleek duidelijk, toen naar aanleiding van geruchten omtrent een landing van vijandelijke parachutisten in de duinen, een groot aantal kaderleden en manschappen de opstellingen verlieten, na het onklaar maken van de mitrailleurs en onder achterlating van een aantal 113

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1980 | | pagina 115