Tot zo ver dit derde dagboek. Tot zo ver ook de weergave van deze drie be schrijvingen, toen meteen gemaakt, heet van de naald, derhalve van een au thenticiteit die niet verloren diende te gaan. Vandaar dit artikel. AANTEKENINGEN EN VOETNOTEN 1. Deze passages zijn ontleend aan: „De strijd op Nederlands grondgebied tijdens de we reldoorlog II, Hoofdstuk III, deel 6, De strijd in Zeeland Mei 1940", pag. 94 tot en met 99. Een nog uitvoeriger relaas, met name over de gebeurtenissen op en nabij het vliegveld van Haamstede, vindt men in hetzelfde boekwerk, deel 7, pagina's 430 tot en met 470 en 501 tot en met 516. Uitgave Staatsdrukkerij- en uitgeverijbedrijf, s-Gra- venhage 1954. 2. Dat achterhalen kon geschieden dankzij medewerking van drs. C.J.F. Stuldreher, Hoofd afd. Beheer van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie, en de heer H. Uil, se cretaris van de redactiecommissie van dit jaarboek. 3. Een beschrijving is eveneens te vinden in „Beknopt overzicht van de krijgsverrichtingen der Koninklijke Landmacht 10-14 mei 1940" (Uitgave Ons Leger, Sijthoff, Leiden 1947, pag. 188 en 195). 4. Afkorting voor: derde compagnie, eerste bataljon van het 38ste Regiment Infanterie. 5. Afkorting voor: 162ste Bataljon Luchtafweertroepen. 6. Afkorting voor: Commandant 2de Luchtvaartregiment 7. C.V. is afkorting voor de tweedekkers van Fokker (ook wel C-5 genaamd)die al sinds het midden van de jaren twintig de ruggegraat van de Nederlandse militaire luchtvaart vormden. Kolonel A.P. de Jong van de Luchtmachtvoorlichting van het ministerie van Defensie deelde schrijver mede: „Volkomen verouderd in 1940, werden ze toch nog inge zet voor enkele offensieve acties, waarbij ze kleine, lichte bommetjes onder de onder ste vleugel meevoerden. De FK 51 (ontwerp-Frits Koolhoven) was eveneens een tweedekker. Kolonel De Jong deelde schrijver mede dat dit type, waarvan er in mei 1940 een aantal op Haamstede was gestationeerd, vooral gebruikt werd als lesvliegtuig voor de voortge zette vliegopleiding. 8. Afkorting voor: Rijdende Artillerie. 9. Afkorting voor: Commandant Zeeland. 10. Afkorting voor: Commandant IVde Verkenningsgroep. 11. Afkorting voor: Compagniescommandant. 12. Aangenomen moet worden dat hiermede het dorp Sirjansland is bedoeld. 13. Enkele jaren geleden gaf de gemeente Bruinisse een bundel van haar gedichten uit. 124

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1980 | | pagina 126