Op de dag van de officiële inwerkingstelling van de dienstregeling (4 juli 1931) werd deze foto gemaakt. De passa giers staan bij de bus voor de winkel van J. E. van den Broek (links op de foto) aan het Kraanplein te Zierikzee. De burgemeester van Zierikzee, J. C. ABannink, staat vooraan (met wandelstok). Rechts: Chauffeur C. H. van Oeveren en links van hem: J. J. Cock. len, waarbij 4 K.L.M. - machines met gezagvoerders Aler, Stork, Scholte en Abspoel, Na men die later in de vlieggeschiedenis van ons land nog al eens naar voren kwamen. In dat zelfde jaar werd de steeds groeiende luchtlijn doorgetrokken naar Knokke - Zoute in België, en op 15 juni werd met speciale toestemming van de minister een F VIII als eerste toestel in gezet. Op 26 augustus hield de Sportfliegerverein Giessen Lahn een vliegdemonstratie met o.a. zweeftoestellen. Deze zomer was het zo druk, dat regelmatig extra toestellen ingezet moesten worden. Opnieuw werd het vliegveld te klein bevonden. Een aanbieding van boer derij Schouwenhof te Renesse om daar een groter vliegveld aan te leggen werd afgewezen. In 1934 besloot de gemeente het vliegveld voor f 24.416,60, later nog met f 10.000,- ver meerderd, aan te kopen en hiervoor kreeg men 60 hectare. Na in de eerste vliegjaren zich beholpen te hebben met een houten optrekje besloot de K.L.M. een modern stationsrestau rant te laten bouwen, dat in hetzelfde jaar uiteraard feestelijk werd geopend, compleet met meteotoren en radioinstallatie. Het was er voor die tijd niet goedkoop, gebakken aardappels met biefstuk f 1,10 en een borrel 25 cent. Steeds meer militaire vliegtuigen landden in Haamstede. De piloten aten in het restaurant een spiegelei of iets anders om daarna weer in te stappen en onder oorverdo vend lawaai op te stijgen om hun vlieguren voor die dag vol te maken. Ook de Nationale Luchtvaart School, die met Koolhoventjes vloog, was een graag geziene gast op Haamstede. Het was K.L.M.-piloten opgevallen dat vlak achter de duinen een flinke opwaartse luchtstroom stond, zeer geschikt voor zweefvliegers. Burgemeester Röell trachtte toen al 103

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1981 | | pagina 105