Weer een groot vlieg feest met militaire deelname. De twee toestellen op de voorgrond zijn Fokker CV's, z.g. jager bommenwerpers. Zij deden nog succesvol dienst in de meidagen van 1940. een groot vliegfeest, waarvoor veel personeel nodig was om alles te controleren. Voor 10 cent zat men eerste rang, doch men kreeg dan wel de mogelijkheid om door een draaiend toestel een berg zand naar zich toe geblazen te krijgen, wat nu niet zo aangenaam was. Het extra personeel, dat de gemeente voor zo'n feest aantrok, bestond uit B. v.d. Velde, W. v. Sluijs, W.C. Fokker, H. Visser, Joh. Visser, A. J. Schoonaard, J. Dussel, P. de Munnik, J. Verton en Alb. Visser. Door de vele zilvermeeuwen moesten enkele toestellen na een bot sing met die vogels terugkeren om hun schroeven te laten repareren. Aan de direktie van de Domeinen werd gevraagd wat te doen aan de veel te grote aantallen zilvermeeuwen en daar werd aan voldaan door wat vogels af te schieten en de eieren te schudden. Op 1 juni bracht gezagvoerder Chris Bouter, afkomstig uit Zierikzee, (zijn vader was wis kundeleraar aan de H.B.S.), met de Koetilang de 30.000ste passagier naar Haamstede. Het was Mr P. v. Empel, ambtenaar bij het O.M. van de Rechtbank in Middelburg. Af en toe wer den douaneformaliteiten afgehandeld, o.a. toen een Duits sporttoestel landde en de bestuurder Otto Junker met zijn vrouw uit Aken aan de tand werden gevoeld door de veld wachter wat het doel van hun komst was. Dat antwoord was vrij simpel: we komen hier in zee zwemmen, omdat Aken alleen maar bergen heeft en daar kun je niet in zwemmen. Het verweer werd geaccepteerd. Het door de gemeente in het vliegveld geïnvesteerde kapitaal was f 36000,- In verband met de gespannen toestand werd in 1939 de luchtlijn op Zeeland niet meer be vlogen, zeer tot ongerief van de vele soldaten die hier gelegerd waren en gaarne met het vliegtuig met verlof wilden gaan. Een verzoek aan de K.L.M. om heropening werd negatief 109

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1981 | | pagina 111