de bouwvallige schuur. In 1979 bekroonde de beoordelingscommissie van de vereniging „Stad en Lande van Schouwen-Duiveland" deze fraai uitgevoerde restauratie met een oor konde van de volgende formulering: „Bij het bezichtigen van dit pand is de commissie unaniem van mening, dat zowel het exte rieur als het interieur van het huis naar historie ademt. Het verkeerde vóór de restauratie in een deplorabele toestand. De restauratie is met zeer veel zorg en consekwentie uitgevoerd: alle historische waardevolle elementen zijn gehandhaafd. Het feit dat sommige praktische toepassingen moesten wijken voor historische aspekten ge tuigt van de liefde voor de geschiedenis van dit pand. Wanneer wij de gevel onder de loep nemen zien we duidelijke tijdsverschillen in het metsel werk. Ten aanzien van de achterliggende schuren, aan de Daniël Ockersestraat, moeten wij constateren dat door de bijzondere manier van restaureren aan het beeld aldaar een extra dimensie is toegevoegd". Bronnen Rijksarchief in Zeeland. Doop- en trouwboeken van Dreischor. Rechterlijk archief van Dreischor, inventaris: L. W. A. M. Lasonder, De archieven van de rechtbanken, weeskamers en notarissen die over het tegenwoordige grondgebied der provincie Zeeland gefungeerd hebben. De Zeeuwsche eilanden, 1456-1811 (1852), 's-Gravenhage, 1914, nrs. 4514 (Rol van criminele zaken, 1672-1705) en 4519-4528 (registers van transporten en plechten, 1634-1810) Gemeente Brouwershaven: Archief gemeente Dreischor, bevolkingsregisters, 19e eeuw. Hervormde gemeente te Dreischor: Acta van de kerkeraad vanaf 1630. 59

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1981 | | pagina 61